Home / News / MAGNACI trafili do drukarni

MAGNACI trafili do drukarni

Zakończyliśmy prace nad grafikami i gra trafiła do drukarni. Obecnie trwa proces obróbki plików przez drukarzy, przygotowywanie i akceptowanie próbnych wydruków itd. Zdjęcie przedstawia próbne wydruki arkuszy drukarskich, na których dokonuje się finalnego sprawdzenia grafik przed skierowaniem ich do wydruku.

Magnaci karty
Rozpoczęła się również produkcja drewnianych pionków do gry. Wszystkie zostały sprototypowane i po zaakceptowaniu kształtów trafiły do masowej produkcji. Zdjęcie przedstawia wycięte i oszlifowane pionki magnatów i pionki przewagi / dominacji, oczekujące na farbowanie.

Magnaci pionki

Czy byliście kiedyś w zakładzie stolarskim? A w fabryce drewnianych zabawek i komponentów do gier planszowych? Dziś zabiorą Was tam MAGNACI!

W poprzednim wpisie prezentowaliśmy surowy materiał, z którego powstaną drewniane elementy gry. Jak pamiętacie, deski były cięte na wąskie listwy różnych wymiarów, z których wykonane miały być poszczególne pionki. W jaki sposób przebiega ten proces?

Frezarka to obrabiarka, za pomocą której nadaje się kształt pionkom. Za pomocą specjalnego noża frezuje się drewnianą listwę by nadać jej odpowiedni kształt. Potem tnie się ją w poprzek na kawałki i pionki gotowe!

Oczywiście potem następuje dalsza obróbka pionków – szlifowanie i malowanie, ale o tym opowiemy innym razem.

Oto komplet noży, jakie zamówiliśmy do wykonania pionków. To bardzo precyzyjne i wytrzymałe, a zatem i drogie narzędzie. A my musieliśmy kupić ich aż 11…

noże

Po umieszczeniu noża we frezarce pracownik fabryki może przystąpić do dzieła, dobierając oczywiście wcześniej drewnianą listwę odpowiedniej grubości i wysokości. Listwa jest kształtowana z jednej strony, zatem niektóre pionki wymagają jednego przejścia przez frezarkę (pałac), inne dwóch (klasztor), a jeszcze inne aż czterech (twierdza)!

Pałace…

pałace… klasztory…

klasztory… i twierdze.

twierdze

Asymetryczne pionki wymagają dwóch przejść przez frezarkę, każda strona listwy jest obrabiana innym nożem. Tak powstają pionki graczy (magnaci) oraz pionki pruskich agentów i rosyjskich grenadierów.

Noże do pionków magnatów.

noże-na-pionki-graczyOto i one, już po cięciu i szlifowaniu.

pionki-graczy

Jak sami widzicie praca nie jest łatwa ani prosta, ale efekt wart jest wysiłku. Mamy nadzieję, że już niedługo każdy z Was weźmie w swoje ręce pionki z MAGNATÓW i podzieli naszą radość związaną z ich projektowaniem i produkcją.


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

pięć × dwa =