Home / Zapowiedzi / Zapowiedź / Potyczki na patyczki, czyli Knizia projektuje dla Trefla

Potyczki na patyczki, czyli Knizia projektuje dla Trefla

Do sprzedaży trafia właśnie gra „Family Bingo”, którą zaprojektował specjalnie dla Trefla Reinera Knizia – jeden z najpopularniejszych autorów gier planszowych i karcianych na świecie.

„Family Bingo” oferuje graczom bardzo wiele możliwości. Na grę składa się 9 różnych zadań, w których wykorzystywane są różnokolorowe patyczki. W zależności od rodzaju zadania, premiowane będą: spostrzegawczość, zręczność, szybkość i wyobraźnia przestrzenna.

W „Family Bingo” Reiner Knizia zaproponował oryginalny sposób zdobywania punktów i wyłaniania zwycięzcy. Za poprawne wykonanie zadań, gracze otrzymują żetony z cyframi, które umieszczają w odpowiednich miejscach na swoich kartach. Zwycięża ten gracz, który jako pierwszy ułoży 4 żetony w rzędzie: pionowo, poziomo lub ukośnie. Oznacza to, że oprócz zdobywania punktów, w grze liczyć będzie się także odrobina szczęścia.

Elementy gry

Elementy gry

Uniwersalność, proste i przejrzyste reguły, których opanowanie zajmuje ledwie kilka minut to najmocniejsze atuty gry „Family Bingo”. Z powodzeniem mogą w nią grać zarówno dzieci, jak i dorośli, gracze doświadczeni, jak i ci, którzy po gry sięgają bardzo sporadycznie. Dzięki temu „Family Bingo” ma szansę, by stać się prawdziwym hitem wśród dostępnych na runku gier rodzinnych i towarzyskich.

Potyczki na patyczki czas zacząć!

Autor gry: Reiner Knizia
Ilustracje: Agnieszka Lodzińska
Wiek: 6+
Liczba graczy: 2-6
Czas gry: 45-60 min

Zawartość pudełka:

  • 165 kart z zadaniami
  • 96 patyczków w 6 kolorach
  • 16 dużych żetonów z liczbami
  • 96 małych żetonów z liczbami
  • 6 zasłonek dla graczy
  • instrukcja

 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

dziesięć + siedemnaście =