Home / News / Premiera Tokaido – Rozdroża

Premiera Tokaido – Rozdroża

tokaido_expDziś (17.06.2014) oficjalna premiera dodatku do bestsellerowej gry Tokaido pt. Tokaido – Rozdroża.

W pudełku znajdziemy: dodatkową małą planszę, kostkę Fortuny, karty Drzew Wiśniowych, Amuletów, Kaligrafii, Łaźni, Legendarnych Przedmiotów oraz karty nowych Podróżników.

Podstawowe reguły gry się nie zmieniają, ale grając z dodatkiem, podczas postoju na dowolnym polu na drodze Tokaido (poza Gospodami), każdy Podróżnik będzie miał 2 opcje do wyboru! Ponadto kilka nowych postaci, z ciekawymi zdolnościami, dołączyło do podróży. Salon Gier wprowadza do gry drobny element hazardu, a karty Amuletów i Kaligrafii czynią rozgrywkę w Tokaido bardziej strategiczną.

tokaido_rozdroza_plansza

Dodatkowo do pudełka dołączana jest siódma, gratisowa postać. Eriku, bo takie jest jego imię, był rozdawany jako karta promocyjna na targach w Essen 2013. Ciekawe jest to, jak powstał pomysł na tę postać: w 2012 roku, Amerykanin Eric Burgess (gospodarz Boardgame Babylon), tłumacząc zasady Tokaido na konwencie w Los Angeles popełnił drobny błąd, mówiąc, że Postacie muszą zjeść posiłek w startowej gospodzie. Gdy autor gry – Antoine Bauza usłyszał to, zwrócił mu uwagę na tę nieścisłość, Eric stwierdził: „to oczywiste, że trzeba zjeść przed rozpoczęciem podróży, przecież jesteśmy Amerykanami”. Chyba już się domyślacie jaką zdolność ma Eriku?

eriku_karta

Opis działania tej postaci można znaleźć stronie wydawnictwa: http://www.hobbity.eu/84-eriku-opis-zdolnosci.html.


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

trzy × pięć =