Home / Patronaty / Światowy konflikt – patronat Games Fanatic

Światowy konflikt – patronat Games Fanatic

18. Światowy konflikt_cmykGames Fanatic obejmuje patronat nad grą “Światowy konflikt”, która jest polskim wydaniem popularnej na świecie gry karcianej “Coup”. Gra ukaże się już w czerwcu nakładem wydawnictwa FoxGames. Akcja gry toczy się w jednym z państw leżących na granicy dwóch stref wpływów: rosyjskiej i „zachodniej”. Gracze wcielają się w lokalnych polityków starających się sięgnąć po władzę. Drogą do realizacji celu jest skuteczne wykorzystanie posiadanych wpływów w kraju i za granicą oraz zapewnienie sobie odpowiednich środków finansowych. Gracze mogą pozyskiwać pieniądze na swoją działalność z kilku źródeł: z USA, Rosji, od lokalnych biznesmenów lub wykorzystując wpływy w policji.

Podczas gry każdy gracz będzie posiadać dwie karty wpływu przedstawiające strony zaangażowane w konflikt (np. Rosję, Unię Europejską, policję, media). Każda karta wpływu daje graczowi inne możliwości działania podczas walki o władzę.

Tak wyglądać będą karty.

Tak wyglądać będą karty.

Zadaniem graczy jest pozbawienie wpływów przeciwników i zachowanie swoich wpływów. Gracz, który utraci dwie karty wpływu odpada z gry. Oznacza to, że dana frakcja polityczna odpadła z walki o władzę. Wygra gracz, który jako jedyny pozostanie przynajmniej z jedną kartą wpływu

Liczba graczy: 2-6
Wiek graczy: 10-110 lat
Czas gry: 15 min

Autor gry: Rikki Tahta
Ilustracje: Tomek Larek
Termin wydania: czerwiec 2014 r.


 

Facebook Comments

2 komentarze

  1. Świetne grafiki! Dobrze, że poszli w karykatury. Nie mogę się doczekać. Wiadomo coś o rekomendowanej cenie ?

  2. FoxGames póki co trzyma się stałych widełek przy cenach gier więc jak nic nie zmienią tym razem to można się domyśleć.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

14 + dwa =