Home / News / Wydawnictwo Bard poszerza ofertę wydawniczą

Wydawnictwo Bard poszerza ofertę wydawniczą

A co byście powiedzieli, gdyby ktoś Wam szepnął, że po polsku ukaże się dodatek do kapitalnej gry? Dodatek, który będzie miał premierę na Essen’14 i nawet mało co o nim jeszcze wiadomo? A niektórzy już szepcą, że Wydawnictwo Bard taki dodatek wyda? Domyślacie się do jakiej gry będzie to pełnowymiarowy, duży, wypasiony dodatek? Zachęcam do zgadywania w komentarzach 😉

A tymczasem informacje na temat gier, które ukażą się w najbliższych tygodniach!

1989 Jesień Narodów – Premiera Maj 2014

Jesień Narodów to gra strategiczna przeznaczona dla dwóch graczy, w której pokierujecie zmianami, które zaszły na całym świecie w latach 80 i 90 ubiegłego wieku.

1989 Box 3D small– Kolejna część bestsellerowej serii gier strategicznych, opartych na zasadach legendarnej Zimnej Wojny. Stanowi to niepodważalną gwarancję jakości. Nowe elementy, które wprowadza 1989 zadowolą zarówno starych, jak i nowych fanów Zimnej Wojny oraz Labiryntu.
Wizualizacja 1989 small– Gra posiada wyjątkowy klimat i fabułę: dotyka wydarzeń z przełomu lat 80 i 90. Jak dotychczas jest to słabo wykorzystany okres historyczny na polu gier planszowych, nie licząc oczywiście rynku polskiego, który jednak nie skupia się zazwyczaj na szerszym kontekście. 1989 zarysowuje wspomniany szerszy kontekst, a nasza edycja została specjalnie przygotowana w taki sposób, by idealnie łączyć spojrzenie na losy świata i Polski. Gra objęta została specjalnym patronatem IPN.

– Mechanika i fabuła gry skupia się na walce między różnymi grupami społecznymi, Dzięki temu wojna toczy się na polu idei, nie jest próbą sił zbrojnych. Powoduje to, że gra nabiera jedynego w swoim rodzaju charakteru.

Carcassonne – Owce i Wzgórza – premiera Maj 2014

Na łąkach Carcassonne pasterze spokojnie czekają do czasu, aż ich owce zbiorą się z powrotem w stado, by zakończyć codzienny wypas. Muszą bardzo uważać, aby bezpiecznie odprowadzić swoją trzódkę do zagrody, gdyż w okolicy czają się wilki. Dodatkowo, wzgórza pozwolą zdobyć przewagę na okolicznych ziemiach, a wielu mnichów będzie szczęśliwymi, mając w pobliżu klasztoru winnice.

Owce i Wzgórza small box 3D
Nowy dodatek jest wyjątkowo rozbudowany i wprowadza wiele dodatkowych zasad i mechanizmów rozgrywki. Od teraz gra w Carcassonne będzie jeszcze ciekawsza!

Rosyjskie Koleje – premiera Maj 2014

Rosyjskie Koleje to niezwykle rozbudowana gra planszowa, w której gracze wcielają się w potentatów kolejowych, którzy dostali zlecenie na budowę kolei Transsyberyjskiej oraz dwóch innych linii kolejowych. Oprócz budowy kolei gracze będą musieli, zatrudniać robotników i specjalistów, a także zakupywać coraz lepsze lokomotywy.
– Gra łączy w sobie proste zasady i rozbudowaną strategię, pozbawioną czynnika losowego, dzięki czemu stanowi zarówno wspaniałą, ekscytującą zabawę, jak i wyzwanie dla umiejętności logicznego myślenia.
– Rosyjskie Koleje, to jeden z najlepszych tytułów zeszłorocznych targów w Essen. Gra jest również bardzo popularna wśród fanów gier planszowych.
– Bardzo bogata zawartość gry, składająca się z wysokiej jakości komponentów.

Geniusz GO! – Premiera Maj 2014

Niezrównany Geniusz Rainera Knizi w nowej, jeszcze mniejszej wersji. Gra pomyślana została jako rozrywka dla dwóch graczy, zawierając w sobie złożoność i pomysłowość oryginału, lecz dostosowując go do wariantu dla pary.

3D Box Geniusz GO!
– Gra dostosowana do gry na wielu poziomach zaawansowania: posiada proste i łatwe do przyswojenia zasady, które jednak pozwalają graczom na opracowanie niezliczonych strategii. Doskonała rozgrywka w gronie przyjaciół i rodziny.

– Geniusz Go! to najmniejsza z dostępnych na rynku wersja Geniusza, doskonała dla wszystkich tych, którzy cenią doskonałą jakość w niskiej cenie. Łatwa do przechowywania i przenoszenia, zawiera wszystkie zalety innych tytułów z rodziny Geniusza.

ZOMBEASTS – Premiera Czerwiec 2014

Kiedy nadchodzi pełnia Zombeasts zaczynają zabawę. Kto złapie najwięcej z tych cennych stworów i zostanie władcą nieumarłych zwierzaczków?

Zombeasts Box 3D small– Zasady gry są bardzo proste, a rozgrywka dynamiczna. Celem gry jest zebranie jak największej liczby punktów, poprzez kompletowanie księżyców w pełni.

Kurze Wojny – Zemsta Lisów – Premiera Czerwiec 2014

Niezwykle zabawna wariacja popularnej gry Mafia.

– Kurze wojny to wariacja na temat legendarnej gry karcianej „Mafia”, znanej i lubianej przez całe rodziny.  Rozgrywka wprowadzona została na zupełnie nowy poziom, dzięki niebywałej ilości kart postaci, w które wcielić się mogą gracze, a także nowemu podejściu do jej wykonania – jako produktu przeznaczonego zarówno dla rodziny, jak i fanów popkultury oraz science-fiction (Geeków).

Kurze Wojny Box 3D small– Niepowtarzalny humor gry króluje w całej rozgrywce, jak i na kartach – zawierających komiksowe, zabawne grafiki, które idealnie oddają klimat zabawy.

– Najbardziej rozbudowana pod względem dodatkowych zasad wersja Mafii na rynku – posiada zalety oryginału, które w razie potrzeby można rozbudowywać o kolejne warianty, w zależności od aktualnego pomysłu na zabawę!

– W grze może brać udział ponad 40 osób! Dzięki swojemu klimatowi Kurze wojny zawierają w sobie cała nieprzewidywalność  gier imprezowych, w które jednak rzadko kiedy można grać w tak licznym gronie!

BANG! Dodge City – Premiera Czerwiec 2014

Powrót na Dziki Zachód! Bang! Dodge City to pierwszy dodatek do bardzo popularnej gry imprezowej BANG! Rozszerzenie wprowadzana wiele nowych zasad oraz postaci do rozgrywki, dzięki czemu gra jest jeszcze bardziej dynamiczna!

Dodge Box 3D small– Zupełnie nowe karty, które gracze mogą wykorzystać od razu lub zachować na potem.

– Dodatek zwiększa ilość osób mogących brać udział w zabawie do 8!

– Wprowadza również specjalne zasady przygotowane do rozgrywki w 3 osoby.

– BANG! z dodatkiem Dodge City to jeszcze szybsza i bardziej dynamiczna rozgrywka połączona ze świetną zabawą!

BANG! Gra Kościana – Premiera Czerwiec 2014

Powrót na Dziki Zachód! Bang! Gra Kościana to nowy rozdział w rodzinie Bang!, jednej z najpopularniejszych imprezowych gier karcianych.

– Bang! Gra karciana to kontynuacja hitu sprzedażowego sprzed paru lat. Marka powraca z nowym, świeżym spojrzeniem na  produkt, który wszyscy znamy i kochamy – adresowany zarówno do nowych graczy, jak i weteranów.
Bang Gra Kościana Box 3D small– Wprowadzenie do gry kostek pozwala na zupełnie nową jakość rozgrywki: gra stała się płynniejsza, szybsza, bardziej nieprzewidywalna i jeszcze ciekawsza. Do gry wprowadzono nowe karty postaci, które różnią się między sobą umiejętnościami, by starannie obmyślona strategia mieszała się w czasie rozgrywki z elementami losowymi, tworząc iście wybuchową mieszankę!

– Prawdziwa gra imprezowa: w Bang! Grę kościaną może grać od trzech aż do ośmiu graczy! Rozgrywka trwa jedynie około 15 minut, co czyni ją idealnym pomysłem nie tylko na rozgrywkę w domu, lecz także np. w podróży.

I tym sposobem poznaliśmy zapowiedzi Wydawnictwa Bard na najbliższe miesiące. Wydaje się, że oferta jest różnorodna, adresowana do każdego typu graczy. A przede wszystkim – atrakcyjna!

 

Warto dodać, że 1 czerwca odbędzie się zlot fanów Carcassonne połączony z Dniem Dziecka oraz jednymi z eliminacji IV Mistrzostw Polski Carcassonne. Cała impreza odbędzie się na dziedzińcu Zamku Królewskiego na Wawelu w Krakowie. Wszystkich fanów Carcassonne wraz z rodzinami serdecznie zapraszamy!

Impreza rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa aż do godziny 17:00. Przygotowaliśmy dla was wiele atrakcji. Naszą imprezę odwiedzi również sam autor gry Carcassonne Klaus-Jürgen Wrede!

Aha! Ktoś się już domyśla jaki to przebój (gra z Top10 BGG) będzie miał dodatek wydany przez Barda?


 

Facebook Comments

2 komentarze

  1. Dodatek będzie do Terra Mystica 😉

  2. Wróble ćwierkają o Terra Mystica

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

trzynaście + siedem =