Home / Konkursy / Zapowiedzi Egmontu: rozwinięcie i konkurs

Zapowiedzi Egmontu: rozwinięcie i konkurs

egmontNie tak dawno pisaliśmy o trzech grach wydawnictwa Egmont w ramach serii Dobra gra w dobrej cenie, które są już dostępne na rynku. Zaś w tym tygodniu otrzymaliśmy  pełnoprawną zapowiedź tytułów szykowanych na ten rok. Oj szykujcie portfele. Przy okazji zapraszamy do konkursu związanego z nowymi tytułami wydawnictwa Egmont.

Duuuszki (już wydana)

Liczba graczy: 2-8 osób
Wiek graczy: 8-108
Autor: Jacques Zeimet
Opis: Doskonała gra imprezowa, w której liczy się spostrzegawczość i refleks. Na stole znajduje się 5 przedmiotów w 5 kolorach. Gracze szybko wykładają kolejne karty, z których każda przedstawia dwa z tych przedmiotów, ale niekoniecznie we właściwym kolorze. W zależności od sytuacji gracze muszą jak najszybciej złapać właściwy przedmiot. Najszybszy gracz zdobywa kartę. Za pomyłkę trzeba zapłacić – oddać jedną
ze wcześniej zdobytych kart. Wygrywa osoba, która zgromadzi najwięcej kart. „Duuuszki” to gra dynamiczna, „wykręcająca” szare komórki, a jednocześnie wzbudzająca salwy śmiechu i zapewniająca doskonałą zabawę. Dzięki temu stała się wielkim bestsellerem światowego rynku gier planszowych.pudelko.indd
Szaolin Panda

Liczba graczy: 3-5 osób
Wiek graczy: 8-108
Autor: Reiner Knizia

Opis: Gracze są adeptami staropandzkiej szkoły szaolin, której mistrzowie trenują sztuki walki i zachowanie równowagi między siłami ping i pang. Gracze wysyłają do rywalizacji swoje pandy i starają się zebrać jak najmniej karnych punktów. Na kartach wykorzystano 50 unikatowych ilustracji przedstawiających zabawne pandy. Reguły stworzone przez samego Reinera Knizię, mimo swej prostoty, zapewniają graczom mnóstwo taktycznego myślenia i ciągłą interakcję z innymi graczami. O zwycięstwie zadecyduje dobre planowanie swoich zagrań, obserwacja poczynań rywali i umiejętność zaryzykowania we właściwym momencie.

BOX 2s panda_rgb
Goool! – Maj

Liczba graczy: 2 osoby
Wiek graczy: 6-106
Autor: Corné van Moorsel

Opis: Gracze są trenerami drużyn piłkarskich i rozgrywają emocjonujący mecz. Wygra zespół, który zdobędzie więcej goli w określonym czasie. Gracze przemieszczają piłkarzy po boisku, podają piłkę i strzelają bramki.  Oprócz konstruowania efektownych akcji, w grze bardzo ważna jest obrona i przeszkadzanie przeciwnikowi. „Goool!” to jedna z najlepszych futbolowych gier planszowych. Ma proste zasady i doskonale oddaje emocje prawdziwego meczu. Gra została wydana w dwóch wersjach kolorystycznych (piłkarze żółci i czerwoni oraz niebiescy i pomarańczowi).

BOX 2s gooolll

Kosmiczni Piraci

Liczba graczy: 3-5 osób
Wiek graczy: 8-108
Autor: Reiner Knizia

Opis: Celem gry jest zdobycie cennych pozaziemskich skarbów. Gracze zarządzają swoimi zespołami poszukiwawczymi − przedstawionymi na kartach o różnej sile. Wysyłają swoich badaczy na planety, starając się zdobyć przewagę nad rywalami. Muszą jednocześnie uważać na kosmiczne teleporty oraz potężny statek kosmitów, którego piracka załoga chce zagarnąć najcenniejsze skarby. Gra ma bardzo proste reguły, między graczami cały czas następuje interakcja, a o zwycięstwie decyduje taktyka i umiejętność przewidywania zagrań rywali. Karty zostały ozdobione pięknymi grafikami.

kosmiczni_piraci

Mumia

Liczba graczy: 2-6 osób
Wiek graczy: 8-108
Autor:Michael Kiesling, Wolfgang Kramer

Opis: Gracze wyruszają na wyprawę po skarby ukryte w egipskich piramidach. Poruszają swoimi odkrywcami po planszy złożonej z kafelków. Starają się zdobyć kafelki z cennymi skarbami (punkty dodatnie) i uniknąć starożytnych pułapek, wielkich pająków, szkieletów czy rabusiów (punkty ujemne). Stworzona przez mistrzów gatunku, Wolfganga Kramera i Michaela Kieslinga, gra zdobyła na całym świecie wiele prestiżowych nagród i doczekała się kilku dodatków. Polska edycja gry zyskała nową, atrakcyjną szatę graficzną i jest uzupełniona o najciekawsze dodatki. To idealna gra rodzinna, w której o zwycięstwie decyduje dobre planowanie, ale i trochę szczęścia. Młodsi i początkujący gracze mogą korzystać z reguł podstawowych, bardziej doświadczeni – z dodatków wzbogacających rozgrywkę.
BOX 2s MUMIA
Pędzące Jeże

Liczba graczy: 3-5 osób
Wiek graczy: 6-106
Autor: Reiner Knizia

Opis: Celem gry jest doprowadzenie jednego z jeży do jego ulubionej przekąski. Gracze mają do dyspozycji specjalne karty, za pomocą których przemieszczają jeże po trasie wyścigu. Gracze przesuwają wszystkie jeże, jednocześnie decydując, jakie karty pozostawią sobie „na ręce”. Wygrywa osoba, która na koniec  ma w ręku najwięcej kart w kolorze zwycięskiego jeża. Ponieważ żaden z graczy nie wie, na jaki kolor jeża stawiają w danej rundzie przeciwnicy, emocje trwają aż do rozstrzygnięcia! O zwycięstwie decyduje dobra taktyka i umiejętność blefowania. Gra spodoba się wszystkim miłośnikom „Pędzących żółwi”.

BOX 2s PEDZACE ZOLWIE
Asteriks

Liczba graczy: 2-8 osób
Wiek graczy: 6-106
Autor:  Reiner Knizia

Opis: To jedna z najlepszych gier pamięciowych, z bardzo ciekawymi, nowatorskimi regułami. Jest dynamiczna, a rozgrywka wzbudza i emocje, i śmiech. Świetnie sprawdzi się na imprezie dla dzieci, ale także w czasie  spotkania starszych graczy. Gracze wykładają kolejne karty z jednej z siedmiu kategorii (np. zwierzęta, broń, mieszkańcy wioski Galów) i muszą zapamiętać ich położenie. Nowe karty cały czas pojawiają się na stole, a niektóre są zabierane – układ kart zmienia się dynamicznie. W grze wykorzystano grafiki z bestsellerowej serii komiksowej „Asteriks”.

BOX 2s ASTERIKS


Apacze i Komancze

Liczba graczy: 2-4 osób
Wiek graczy: 10-110
Autor: Michael Kiesling, Wolfgang Kramer

Opis: Gracze są wodzami indiańskich plemion, które walczą ze sobą o dominację na prerii. Będą zdobywać cenne zasoby, które pozwolą im na budowę nowych tipi oraz czółen i umożliwią dalszą ekspansję. Wygra gracz, którego szczep zdobędzie terytoria dostarczające najwięcej bizonów, łososi i indyków. „Apacze i Komancze” to gra strategiczna wymagająca planowania i zarządzania zasobami. Nieustanna rywalizacja z innymi graczami o  najmniejszy nawet fragment terytorium sprawia, że w każdym momencie gry trzeba bardzo uważnie dysponować swoimi indiańskimi wojownikami i przewidywać posunięcia rywali.

BOX 2s APACZE

KONKURS

Na koniec obiecany konkurs. Wydawnictwo Egmont znane jest z tego, że często zmienia tematykę wydanych już wcześniej gier. Także w tym roku kilka z powyższych gier przeszło taką metamorfozę. Zatem Waszym zadaniem jest podanie oryginalnych tytułów zapowiedzianych przez wydawnictwo gier. Zwycięzcą zostanie osoba, która jako pierwsza prześlę najwięcej prawidłowych odpowiedzi.  Czekamy na nie przez najbliższy tydzień czyli do 23 kwietnia 2014. Jeśli nikt do tego czasu nie odgadnie wszystkich tytułów to w czwartek 24 kwietnia ogłosimy osobę, która jako pierwsza przesłała największą liczbę prawidłowych odpowiedzi. Każda osoba może przesłać maksymalnie jeden zestaw odpowiedzi. Zwycięzca otrzyma wybraną grę wydawnictwa Egmont. Regulamin konkursu.

Odpowiedzi prosimy zgłaszać przez poniższy link.

Zapraszamy od odwiedzenia serwisu wydawnictwa Egmont czyli Krainy Planszówek oraz ich profilu na FB.


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

trzy × pięć =