Home / News / Posłuchajcie opowieści

Posłuchajcie opowieści

Logo 2PionkiW kolejnym odcinku naszego podcastu m.in o spotkaniu w Herbaciarni Esencja.

O planach wydawniczych różnych wydawnictw.

A także kogo i za co Trzewik przeprasza 😉

Oraz…top 5 gier, których nie lubimy.

Wersja do pobrania jest tutaj.


 

Facebook Comments

8 komentarzy

 1. Yes, wreszcie wersja do pobrania dostępna od pierwszej publikacji.

 2. Często się zdarza, że ktoś ma zastrzeżenia do gry, po czym okazuje się, że nie zrozumiał instrukcji. Przypuszczam, że tak było z omawianą na samym końcu audycji grą Diamonds Club. W tej grze liczba monet jest dokładnie taka, jak powinna być. Jeżeli monet zabrakło (a nie zostały zgubione) to dlatego, że rozgrywka była prowadzona niezgodnie z instrukcją. Konkretnie chodzi o to, że na początku każdej rundy gracze dostają tyle monet, aby mieć ich liczbę zgodną z wartością na torze. Jeżeli ktoś ma na torze znacznik, ustawiony na polu 10, a z poprzedniej rundy zostały mu 3 monety, to bierze tylko 7, a nie 10. Ponieważ maksymalnie można mieć 14 monet, a w zestawie jest ich 56, to łatwo policzyć, że dla czterech graczy wystarczy

 3. Niestety w moim egzemplarzu Diamonds Club po prostu brakuje kilka monet – gdzieś się posiały…. Jeżeli ktoś ma zbędne – chętnie zaadoptuję!

  P.S. Ja nie mawiam “Ja Cię słyszę ale nie rejestruje” tylko “słyszę Cię ale ignoruję”

  P.S.2. A gdzie “dział wiśni”?? Lena – wróć!

 4. Zgubiłam ;(

 5. Czyli, wbrew temu, co powiedział w audycji Trzewik, zbyt mała liczba monet w grze Diamonds Club to nie wina firmy Ravensburger, tylko wada konkretnego egzemplarza i to po kilku latach uzytkowania

 6. Trzewik nie grał z nami – może grał w jakiś inny egzemplarz.
  Mój jest po prostu niekompletny (a więc w najbliższym MT może iść jako stan niemal idealny – strzeżcie się! 😀 )

 7. Panie Michale, grałem w DC wiele lat temu, kiedy sprawa z brakującym złotem była głośna wśród naszych graczy. Skontaktuję się z właścicielem gry i wyjaśnię sprawę – jestem pewien, że brakowało złota, natomiast nie ja czytałem reguły.

  Nie mniej, widzę, że jest Pan prywatnie bardzo dotknięty moim komentarzem dotyczącym tej gry, tak więc przepraszam Pana i firmę Ravensburger już z wyprzedzeniem, zanim wyjaśnię rzecz u źródła. Przepraszam iż podałem w eter informacje o brakującym złocie na podstawie moich własnych rozgrywek w grę, bez uprzedniego osobistego sprawdzenia, że właściciel gry w 100% dobrze przygotował set up gry.

 8. Nie tyle czuję się “dotknięty”, co raczej zniesmaczony. Być może się nie znam, ale ja traktuję podcast jako formę dziennikarską, a nie prywatną wypowiedź w klubie czy głos nieznanej osoby na forum. Jeżeli więc słyszę taką oto ironiczną wypowiedź: “Jeden z największych wydawców gier, firma Ravensburger, pieprznęła się przy doborze rekwizytów – każdemu może się to zdarzyć” wypowiadaną w audycji przez osobę, będącą autorytetem w dziedzinie gier, a zarazem wydawcę, a pogląd ten oparty jest jedynie na tym, że kilka lat temu ktoś źle wytłumaczył autorowi zasady gry, to chyba mam podstawy, żeby to skomentować.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

13 − dwa =