Home / Zapowiedzi / Zapowiedź / Zapowiedzi 2014 – cz. VIII: Hobbity.eu

Zapowiedzi 2014 – cz. VIII: Hobbity.eu

nowe logo hobbityKolejne zapowiedzi przed nami. Tym razem dostaliśmy informacje o tym co w najbliższych miesiącach szykuje dla graczy wydawnictwo Hobbity.eu

Po świetnej przedświątecznej sprzedaży, na półkach sklepowych stoją ostatnie egzemplarze El Bazar – szybkiej i zabawnej gry imprezowej dla starszych i młodszych, a my już szykujemy  kolejne nowości.

Gra Roberta Fragi w nowej odsłonie

Podrasowana gra Roberta Fragi

Zacznijmy od pięknej wyspy na Oceanie Atlantyckim: Madery. Portugalscy żeglarze dopłynęli do niej w XV wieku, a bogactwa naturalne i strategiczne położenie uczyniły z tej wyspy jedno z najważniejszych portugalskich odkryć. Madeira to rozbudowana gra ekonomiczna, w której musimy umiejętnie zarządzać swoimi zasobami. To co zarobimy, sprzedając cukier i wino, regularnie wysyłamy Koronie Portugalskiej, więc ciężko w tej grze zostać potentatem kolonialnym, ale na szczęście nie jest to konieczne – aby wygrać, wystarczy być lepszym zarządcą niż pozostali gracze. Wbrew pozorom gra nie jest aż tak skomplikowana i długa jak się o niej mówi. Przed pierwszą partią warto dokładnie przeczytać zasady lub obejrzeć anglojęzyczny tutorial na youtube: http://www.youtube.com/watch?v=gNH8U2hZh04 Gra trafi do sklepów jeszcze w tym tygodniu.

Jeden z dobrze przyjętych tytułów Essen 2013

Jeden z dobrze przyjętych tytułów Essen 2013

Wkrótce po Madeirze w mieście pojawi się Upiór, a konkretnie w Operze. La Carlotta – słynna śpiewaczka przyjechała do Paryża, aby zaśpiewać w Operze Garnier. Jednak jest ktoś, kto nie chce dopuścić do tego recitalu i ukrywając się pod maską Upiora stara się przestraszyć śpiewaczkę. Podejrzanych postaci jest 8, a graczy 2. Czy coś Wam to przypomina? Tak, to nowa odsłona znakomitej dwuosobowej gry Mr Jack. Podstawowe założenia gry pozostają niezmienne: jeden z graczy jest przestępcą (Upiorem), a drugi detektywem. Jednak Le Fantôme de l’Opéra ma w sobie również dużo zmian i ulepszeń w stosunku do starego, dobrego Jack’a. Po pierwsze mechanika uniemożliwia strzelanie na chybił trafił, co czasem zdarzało się w Mr. Jacku, po drugie pól na planszy jest tylko 10, a po trzecie postacie otrzymały nowe, często opcjonalne umiejętności, więc jeśli chcecie zagrać w w wymagającą grę 2-osobową, to „Upiór w Operze” będzie bardzo dobrym wyborem.

Mr Jack w nowej odsłonie

Mr Jack w nowej odsłonie

Jak tylko ucichną krzyki Upiora, zapraszamy w odwiedziny do alpejskich pasterzy. Uprzedzamy, że są trochę dziwni. Wieczorami w górach, bardzo się nudzą. Aby uniknąć zaśnięcia wymyślili grę, w liczenie owiec… Gra Sheepzz to szybka, imprezowa karcianka, nawiązująca mechaniką do gry „Mow”. Gracze na zmianę zagrywają ponumerowane karty z owcami i starają się unikać poduszek, przyspieszających zasypianie. Jednocześnie muszą uważać na Wilka i na karty specjalne. Sheepzz to dobra pozycja na każdy wyjazd. Talia kart zmieści się w kieszeni, a do gry wystarczą już 2 osoby.

Coś dla młodszych graczy

Coś dla młodszych graczy

Zawsze staramy się wydawać polskie wersje dodatków do naszych gier. Tak robiliśmy już w przypadku Dixit’a i Pokoleń (dodatek Gospoda), a teraz nie mieliśmy wątpliwości, że należy wydać po polsku Tokaido Crossroads (Tokaido Rozdroża), dodatek do gry Tokaido, w którym pojawiają się karty z tekstem.

Podstawowe reguły gry się nie zmieniają, ale grając z dodatkiem, podczas postoju na dowolnym polu na drodze Tokaido (poza Gospodami), każdy Podróżnik będzie miał 2 opcje do wyboru! Ponadto kilka nowych postaci dołączyło do podróży. Łaźnie, Drzewa Wiśniowe i Legendarne Przedmioty uczynią każdą podróż jeszcze ciekawszą. Salony Gier wprowadzą drobny element hazardu, a karty Amuletów i Kaligrafii sprawią, że każda rozgrywka będzie również wyzwaniem strategicznym.

Dodatek do Tokaido

Dodatek do Tokaido

To wszystko w najbliższych miesiącach. A my już pracujemy nad kolejnymi tytułami. Trzymajcie za nas kciuki.

wydawnictwo

Hobbity.eu


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

19 + 10 =