Home / Zapowiedzi / Zapowiedź / Zapowiedzi 2014 – cz. VI: Board&Dice

Zapowiedzi 2014 – cz. VI: Board&Dice

logoB&DPod koniec minionego roku do grona wydawców gier planszowych dołączyło Board&Dice, prowadzone przed dwójkę autorów gry Piwne Imperium czyli Filipa Głowacza i Ireneusza Huszcza. Oto co szykują dla nas w tym roku.
Piwne Imperium
Nasz kolejny krok to ekspansja na rynki zagraniczne. Teraz przygotowujemy PI do wydania na Europę oraz prowadzimy rozmowy zmierzające do wydania gry w US. Przygotowujemy również Piwne Imperium pod zajęcia na uczelniach gdzie studenci będą mogli się uczyć różnych aspektów zarządzania (m.in. Zarządzanie Procesami) po przez grę.
Dodatek do PI – Polskie Browary i Puby
Dodatek do gry Piwne Imperium, który będzie składał się z 55 kart zawierających 15 kart receptur polskich regionalnych i rzemieślniczych browarów (m.in. Ciechan, Lwówek, Browar na Jurze, AleBrowar, Pinta, Olimp…). 10 kart znanych pubów z różnych miast. Dodatkowo nowych 30 kart wyzwań i zdarzeń (w tym 18 zaprojektowanych przy współpracy ze wspierającymi), które będą posiadać nowe efekty i wpływ na rozgrywkę (w dość ciekawy sposób). Niedługo przedstawimy sneak peak kart na naszym profilu.
Wizualizacja pudełka

Wizualizacja pudełka

 
Drugi tytuł Piwne Imperium – Piwowar
Będzie to zupełnie inna gra, która osadzona jest w “świecie” i klimacie Piwnego Imperium. Piwne Imperium to rozbudowany i długi euros. Piwowar będzie grą, szybszą (45-60 min) i prostszą opartą o zupełnie inną mechanikę, inna będzie również zawartość, gra posiadać będzie dużo punktów interakcji między samymi graczami – w Piwowarze odejdziemy od typowego eurosa. W grze skupimy się już tylko na warzeniu piwa. Jedyne co będzie miało wspólnego z Piwnym Imperium to temat :).  Więcej szczegółów już niedługo na naszym profilu.
Szkic koncepcyjny pudełka

Szkic pudełka

Naczelnik
Ten tytuł planujemy wydać pod koniec roku. Tutaj jeszcze mało zdradzimy ale możemy powiedzieć, że nie będzie to euros a bardziej gra logiczna z elementami zarządzania zasobami 🙂
W planach mamy również jeszcze parę niespodzianek 🙂

 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

17 + dziewiętnaście =