Home / News / zjAva 5 – Konwent dla miłośników gier planszowych, RPG, LARP, karcianek, bitewniaków, gier rodzinnych

zjAva 5 – Konwent dla miłośników gier planszowych, RPG, LARP, karcianek, bitewniaków, gier rodzinnych

zjava_180x100Już za niecały miesiąc bo 15-16 lutego odbędzie się piąta edycja konwentu zjAva.  Obędzie się on w XXI LO im. Hugona Kołłątaja przy ul. Grójeckiej 93 w Warszawie. Zapraszamy bez przerwy od 10:00 w sobotę do 18:00 w niedzielę. Istnieje możliwość nocowania na miejscu.

zjAva to planszówki:
Jak co roku oddajemy do Waszej dyspozycji Games Room obfitujący w ogromną ilość pudełek z grami, w tym roku wystawimy ponad setkę własnych plus silne wsparcie naszych partnerów, możecie się więc spodziewać około 300 pudeł, co oznacza ponad 150 tytułów najlepszych gier wydanych w Polsce i na zachodzie. Nie zabraknie oczywiście nowości i premier, testowania prototypów i rozgrywek turniejowych – nasi partnerzy, najwięksi polscy dystrybutorzy i wydawcy zadbają o to, żeby nie zabrakło Wam wrażeń.
Na planszówki przeznaczymy cały parter ogromnego budynku XXI LO, tak aby każdy, o każdej porze znalazł dla siebie miejsce. Zapewniamy też kompetentną obsługę, która w miarę możliwości pokaże jak zacząć grać. Pełna lista gier i atrakcji  planszówkowych już wkrótce.

zjAva to RPG:
Sesje RPG to bardzo ważna część każdej zjAvy. W ciągu tych kilku lat wypracowaliśmy własny, skuteczny system zapisów na sesje, udowodniliśmy też, że można skutecznie skupić naprawdę dużo rozgrywek na mniejszej przestrzeni i poprowadzić je w iście konwentowym stylu. Rekordowa ilość rozgrywanych równocześnie sesji osiągnęła liczbę 21. Podczas każdej edycji jak dotąd rozegrano przynajmniej 50 gier. W ciągu zaledwie 2 dni. Za każdym razem ilość chętnych przekracza nasze zdroworozsądkowe możliwości. ZjAva jest zatem bardzo RPG. Prowadzą u nas zarówno najlepsi MG w kraju jak i osoby, które nigdy dotąd nie prowadziły gry poza domowym zaciszem dla grupy znajomych. Grają u nas zarówno doświadczeni, jak i osoby, które nie miały wcześniej styczności z RPG, dla których zjAvowe sesje dla początkujących są okazją do kontaktu z Role Playing. Opracowaliśmy system nagradzania graczy i MG, który stał się już tradycją każdego oficjalnego zamknięcia naszego konwentu. Czasem los potrafi sprawić więc, że za poprowadzenie sesji lub uczestnictwo w niej, czeka Was niespodzianka. Oprócz tego gościmy inicjatywy takie jak Orient Express (promowanie mniej znanych, nowatorskich systemów), w tym roku w ramach zjAvy odbędzie się również  konkurs GRAMY – wyłaniający najlepszego gracza.

zjAva to LARP:
Odwiedzin znaszego minikonwentu nie pożałują też miłośnicy LARPów. Wydzielamy na Live Action zaciszną przestrzeń w której można spróbować swoich sił w rozgrywce w konwentowym stylu. Piąta edycja wprowadza nowość w postaci konkursu na najlepszego prowadzącego i najlepszego gracza LARPowego zjAvy.

zjAva to bitewniaki:
W tym roku poszerzamy wachlarz atrakcji o rozgrywki w gry bitewne, którymi opiekować się będzie warszawska Twierdza Gier. Możecie już szykować swoje miniaturowe armie!

zjAva to prelekcje i warsztaty o grach:
Tradycyjnie już zjAva odbywać się będzie pod hasłem „maksimum grania – minimum gadania”, co nie oznacza, że zabraknie pogadanek. Będzie ich po prostu mniej. Staramy się za to, żeby wybierać prowadzących mających do powiedzenia naprawdę ciekawe rzeczy. Zdarzyło nam się niejednokrotnie słyszeć od uczestników, że przyszli na zjAvę pograć, ale w końcu nie opuścili w ogóle sal prelekcyjnych. Mamy nadzieję, że również w tym roku uda Wam się znaleźć coś ciekawego w programie.

Więcej informacji o programie i atrakcjach a także pomocne FAQ na naszej stronie http://zjava.pl, zapraszamy też do zapisywania się do wydarzenia na facebooku https://www.facebook.com/events/480298202088901 oraz do polubienia naszego fanpage:
https://www.facebook.com/Stowarzyszenie.Avangarda

Uwaga! na terenie konwentu obowiązuje zmiana obuwia.

zjava_650x360_polter

 


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

1 × dwa =