Home / Zapowiedzi / Zapowiedź / Zapowiedzi 2014 – cz. III: Karol Madaj i NCK

Zapowiedzi 2014 – cz. III: Karol Madaj i NCK

http://www.nck.pl„Pestka, drops, cukierek” to tytuł wydanej przez Narodowe Centrum Kultury, wielokrotnie nagradzanej, książki Grzegorza Kasdepke. Każdy kto czyta książki swoim dzieciom powinien wiedzieć, o kogo chodzi. O związanej z tym tytułem grą planszową opowiada co nieco autor – Karol Madaj

„Pestka…” to bardzo sympatyczna i pięknie zilustrowana opowieść o królestwie, do którego wejście mieści się w dziurze w kieszeni ośmioletniego chłopca. Na marginesie głównej opowieści książki wyjaśnione zostały podstawowe terminy ekonomiczne takie jak: konkurencja, podaż czy budżet.

NCK zwróciło się do mnie z propozycją uplanszowienia tej książki i stworzenia eurogry dla dzieci z elementami ekonomii. W tej chwili gra jest mechanicznie prawie gotowa i trwają intensywne prace graficzne.

Być może tak będzie wyglądać okładka

Być może tak będzie wyglądać okładka

Jest szansa, że „Pestka…” będzie miała premierę jeszcze przed Dniem Dziecka. Projektując podstawowy mechanizm inspirowałem się dwoma grami, które bardzo lubię: Palais Royal oraz Race for the Galaxy.

Nie wiem czy te inspiracje są jeszcze w grze zauważalne, bo miał to być tytuł w założeniu familijny, ale mam nadzieję, że gracze-rodzice razem ze swoimi pociechami nie będą zasypiać przy tym tytule.


 

Facebook Comments

One comment

  1. Nie będą 🙂 O to się (my rodzice i gracze zarazem)nie powinniśmy bać!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

15 + 7 =