Home / Turnieje / Mistrzostwa Polski w evolutio!

Mistrzostwa Polski w evolutio!

evolutio_informacje o mistrzostwachOd stycznia do marca 2014 roku zapanują rządy dzieci i młodzieży. O kierunku rozwoju Polski i wykorzystaniu Funduszy Europejskich będą decydować uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. A wszystko to za sprawą edukacyjnej gry planszowej evolutio! przygotowanej przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Podczas rozgrywek gracze dowiedzą się, jak można zmieniać kraj na lepsze, dzięki środkom unijnym z Programu Infrastruktura i Środowisko. Wszyscy gracze przekonają się, że działając razem, mogą osiągnąć więcej, a najlepsi – otrzymają atrakcyjne nagrody.

Rozgrywki regionalne pod hasłem “Mistrzostwa Polski evolutio!” będą organizowane w 30 lokalizacjach w Polsce. Zgłoszenia rozpoczynają się już dzisiaj (2 grudnia) i potrwają do 20 grudnia 2013 r.

elementy gry

elementy gry

Mistrzostwa Polski evolutio! mają charakter edukacyjny i skierowane są przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych w wieku od 10 do 16 lat. To grupa, która obecnie i w przyszłości skorzysta z inwestycji zrealizowanych m.in. z Programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ). Podczas rozgrywek gry evolutio! uczniowie dowiedzą się, jak Fundusze Europejskie w ramach POIiŚ oddziałują na najważniejsze sektory gospodarki w kraju, a także w jaki sposób zmieniają ich najbliższe otoczenie. Jako gracze wystąpią w rolach inicjatorów i projektantów tych zmian. Dzięki temu lepiej zrozumieją, na czym polega odpowiedzialne zarządzanie regionami, od momentu podjęcia decyzji aż do wprowadzenia inwestycji w życie. Gracze przekonają się także, że zgodna współpraca z innymi pomaga efektywnie rozwijać cały kraj, a najlepszym wskaźnikiem powodzenia danej inwestycji jest wysoki poziom zadowolenia jej mieszkańców.

Kwalifikacje i rozgrywki
Rozgrywki regionalne pod hasłem „Mistrzostwa Polski evolutio!” będą organizowane w 30 lokalizacjach w Polsce. Zgłoszenia rozpoczną się 2 grudnia i potrwają do 20 grudnia 2013 r. Organizatorami mogą być dowolne placówki edukacyjne (szkoły lub świetlice) lub kluby gier planszowych, które zadeklarują udział od 6 do 10, sześcioosobowych drużyn. Do organizowanych już rozgrywek może także przystąpić samodzielna drużyna złożona z 6 osób w terminie od 23 grudnia 2013 r. do 14 lutego 2014 r. Warunkiem udziału w rozgrywkach jest przesłanie poprawnie wypełnionego formularza dostępnego na fanpage’u Facebooka Moc Efektów. O zakwalifikowaniu do Mistrzostw zadecyduje kolejność zgłoszeń.
Rozgrywki regionalne potrwają od 4 stycznia do 23 lutego 2014 r. Sześć drużyn z najlepszymi wynikami zostanie zaproszonych do wielkiego finału, którego organizację zaplanowano na 1 marca 2014 r. w Warszawie.

Nagrody
W rozgrywkach finałowych będą przyznawane 2 typy nagród – dla każdego uczestnika drużyny, która wywalczy sobie miejsce na podium oraz dla reprezentowanych przez laureata szkół lub świetlic. Zwycięzcy pierwszego miejsca otrzymają tablety, a także pojadą wraz z opiekunami na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik. Ich placówka natomiast zdobędzie tablicę interaktywną z projektorem. Nagrodami za zajęcie drugiego miejsca będą czytniki e-book dla każdego gracza oraz laptop z projektorem multimedialnym dla placówki. Zdobywcy trzeciego podium dostaną ipody, a ich szkoła lub świetlica otrzyma laptopa.

O grze evolutio!
Evolutio! jest kooperacyjną grą planszową przeznaczoną dla 2 do 5 graczy w wieku od 10 lat. Ma ona na celu rozwijanie umiejętności współpracy, porozumienia i podejmowania odpowiedzialnych decyzji. Gracze, mając do dyspozycji Fundusze Europejskie, rozwijają poszczególne regiony Polski. Decydują na co przekazywać zgromadzone surowce, negocjują ze sobą, które sektory wymagają wsparcia, a także starają się wypracować wspólne stanowisko, jak poradzić sobie z przygotowanymi przez grę wydarzeniami. Pomyślne inwestycje w sześciu obszarach gospodarczych tj. transporcie, środowisku, energetyce, kulturze, nauce i zdrowiu wspieranych przez Program Infrastruktura i Środowisko, skutkują zmianami w całym kraju oraz wpływają na poziom zadowolenia mieszkańców. Kluczem do sukcesu są umiejętności zgodnego działania, strategicznego planowania i podejmowania trudnych decyzji.

Wydarzenie edukacyjne Mistrzostwa Polski evolutio! jest pod patronatem medialnym Grupy Wydawniczej Polska Presse oraz Świat Gier Planszowych.
Więcej informacji i regulamin rozgrywek dostępny na profilu www.facebook.pl/MocEfektow


 

Facebook Comments

2 komentarze

 1. a to “evolutio” można gdzieś kupić??
  dostać??

  ktoś grał??
  coś wie o samej grze??

 2. W ten weekend rzucę na to okiem.
  Pierwsza rozgrywka za mną…
  W sumie – mechanicznie – ciekawa kooperacja. Ale wczytam się jeszcze w teksty, jak to propagandowo jest skonstruowane.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

14 + sześć =