Home / Wydarzenia / Nowa Gralicja

Nowa Gralicja

logoSerdecznie zapraszamy na Krakowskie Spotkanie z Grami Planszowymi Nowa Gralicja. Impreza ta odbędzie się w Zespole Szkół Salezjańskich (os. Piastów 34) w dniach 30 listopada – 1 grudnia 2013 (weekend). Organizatorami wydarzenia są Zespół Szkół Salezjańskich, Fundacja „Historia Vita” oraz Robert Jaskuła, właściciel sklepu Dragonus.

Nowa Gralicja będzie miała formę dużej wypożyczalni gier planszowych, gdzie każdy może przyjść, za darmo wypożyczyć grę i zagrać w nią. Ma to być weekend spędzony z grami planszowymi, propagujący tę może już nieco zapomnianą formę rozrywki.

Nowa Gralicja ma być imprezą promującą gry planszowe wśród młodych ludzi oraz ich rodzin. Konwent ma charakter otwarty, mile widziani będą wszyscy chętni – gracze z każdego przedziału wiekowego. Najmłodsi uczestnicy mogą bawić się z rodzicami lub uczestniczyć w zabawach przeznaczonych specjalnie dla nich pod okiem kadry Nowej Gralicji. W tym czasie ich rodzice mogą sami zagrać w wybraną przez siebie grę.

Nie jest to pierwsza edycja Nowej Gralicji. W poprzednich latach odbyło się już sześć spotkań, które cieszyły się szerokim zainteresowaniem – w sumie odwiedziło nad ponad 3000 uczestników. Dzięki zdobytym doświadczeniom Nowa Gralicja cały czas się udoskonala. Na najbliższej edycji dostępnych będzie ponad 300 tytułów – znajdzie się coś zarówno dla graczy początkujących, jak i dla tych bardziej zaawansowanych. Nowicjusze nie muszą się martwić, w czasie imprezy wolontariusze będą objaśniać zasady wielu gier.

W tej edycji Nowej Gralicji pojawi się kilka nowości. Po pierwsze, zapraszamy na I krakowską ligę Netrunnera. Mamy nadzieję, że jedna z najlepszych gier karcianych będzie mocno obecna w czasie nadchodzącej edycji Nowej Gralicji. Po drugie, w tej edycji odbędzie się małopolskie spotkanie projektantów gier planszowych. Inicjatywa ta ma zachęcić do spotkania osób, które zajmują sie projektowaniem gier planszowych na co dzień, stawiają swoje pierwsze kroki w tej materii, chowając swoje prototypy do szuflady, jak i do tych, którzy chcieliby rozpocząć zabawę w tym temacie.

TERMIN:
30 listopada – 1 grudnia 2013

MIEJSCE:
Zespół Szkół Salezjańskich w Krakowie, os. Piastów 34

GODZINY OTWARCIA:
Sobota godz. 11.00-19.00
Niedziela godz. 10.00-17.00

WSTĘP WOLNY!
Do zobaczenia!


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

dwadzieścia − dwanaście =