Home / News / Relacja z premiery gry Alternatywy 4

Relacja z premiery gry Alternatywy 4

IMG_6511W dniu wczorajszym w warszawskim salonie Empik Junior odbyła się premiera gry “Alternatywy 4” autorstwa Mai Mirskiej i  Roberta Sypka ze stowarzyszenia Inte-gra. Podobnie jak w przypadku Czasu Honoru “Operacja most III”, również i ten tytuł został wydany w kooperacji ze stacją TVP.

Na spotkaniu pojawiło się kilku gości: odtwórca głównej roli Pan Kazimierz Kaczor, współautor scenariusza p. Janusz Płoński, p. Andrzej Zawistowski – dyr. Biura Edukacji Publicznej IPN oraz rzecznik TVP p. Jacek Rakowiecki.

Pan Kazimierz opowiedział nieco o początkach serialu i uraczył  nas paroma anegdotami z planu. Stwierdził także, iż bardzo podoba mu się karykatura jego bohatera z serialu, która występuje w grze. Pan Janusz Płoński dzielił się opowieściami na temat zmagań z cenzurą, z którą konsultował stale scenariusz serialu, a także przypomniał swój postulat stworzenia pomnika Stanisława Anioła na Ursynowie. Dyrektor Andrzej Zawistowski, jak przystało na naukowca przestawił 3 “warstwy” przekazu serialu, o których nawet samym twórcom się nie śniło.

Z informacji planszówkowych warto wspomnieć, że rzecznik TVP obiecał kolejne gry planszowe związane ze znanymi serialami TVP. Wspomniał o 007 i Czterech Pancernych.  Kolejnym punktem programu był mały konkurs dla publiczności, gdzie śmiałkowie odpowiadali na pytania związane z serialem. Druga część była już mniej oficjalna, gdzie można było posłuchać zasad i zagrać w grę. Całe spotkanie naprawdę wyszło bardzo dobrze.  Przyjemnie się słuchało zaproszonych gości, a co najważniejsze, przyszło też trochę osób. Byle więcej takich premier gier planszowych.

Cieszy fakt, że na premierze z racji współpracy z TVP  jak i pewnie osoby p. Kazimierza było obecnych nieco fotoreporterów, a także kilka programów telewizyjnych. Tak więc, zapewne w ciągu najbliższych dni nieco usłyszymy o tym wydarzeniu.

Miłośnicy serialu mogą odwiedzić też stronę http://www.alternatywy4.net/gra-planszowa-alternatywy-4.html

U nas zaś już niedługo będziecie mogli przeczytać recenzję gry Alternatywy 4.


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

trzy × 4 =