Home / News / List od wydawcy – Michał Ozon

List od wydawcy – Michał Ozon

phalanxpolskaW tym roku minęła czwarta rocznica założenia naszego wydawnictwa. W związku z tym podjęliśmy decyzję o odświeżeniu naszego loga i strony internetowej.

Przez te cztery lata sporo się wydarzyło.
Zaczynaliśmy skromnie, od “polskawej” edycji gry Steam, ale rozwój rynku i wielkie wsparcie graczy oraz sklepów, pozwoliły i nam się rozwijać. 
Jedna z naszych gier – Boże Igrzysko: Dzieje Rzeczypospolitej Szlacheckiej- zdobyła w 2011 r. tytuł polskiej Gry Roku.
Inna gra – Świat Dysku: Ankh-Morpork – zdobyła pozycję bestsellera, który na dobre wciągnął w planszówki miłośników prozy Terry’ego Pratchetta (co widać na fanpage gry).
Wciąż pozostajemy wierni misji wydawania gier nietuzinkowych, czego wyrazem są nasze dwa ostatnie tytuły: Clash oraz Aeroplany.

W tym roku mamy jeszcze ambitniejsze plany. We wrześniu wydamy drugą grę w serii Świata Dysku Terry’ego Pratchetta – Świat Dysku: Wiedźmy  a także rozpoczynamy współpracę z TVP S.A., by pod koniec sierpnia wydać grę na licencji popularnej marki Czas Honoru.

Na nowej stronie internetowej zadbaliśmy również o gry, które wciąż są na etapie prototypów. W zakładce Diablos Polacos  można znaleźć kilka, nigdy wcześniej nie publikowanych, informacji na ich temat.

W imieniu wszystkich osób zaangażowanych w pracę naszego wydawnictwa, dziękuję wszystkim fanom planszówek, za te cztery wspólne lata. I życzę, by nigdy nie zabrakło nam wspaniałych graczy, wspaniałych gier oraz czasu i miejsca, by się nimi cieszyć.

Pozdrawiam serdecznie,

Michał Ozon
Phalanx Games Polska / Diablos Polacos


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

12 − 4 =