Home / Wydarzenia / 57. Europejski Kongres Go w Olsztynie

57. Europejski Kongres Go w Olsztynie

European Go CongressW dniach 27.07-11.08.2013 odbędzie się w Olsztynie 57. Europejski Kongres Go, znany także jako baduk. Organizatorzy oczekują około tysiąca graczy i miłośników tej starochińskiej planszowej gry.

W Go obecnie grają miliony ludzi na całym świecie. Jest ono czymś więcej niż tylko grą towarzyską i umysłową – jest istotnym zjawiskiem w kulturze współczesnej, szczególnym rodzajem nauki i sztuki jednocześnie – pisał niegdyś znawca gier, Lech Pijanowski.

Agenda wydarzeń na kongresie jest niezwykle bogata. Drużynowe i indywidualne mistrzostwa Europy, turnieje par i turnieje drużynowe, turniej Go komputerowego – to tylko niektóre z proponowanych zajęć. Co spotka graczy poza gobanem?

Konferencje naukowe i wykłady,  wycieczki krajoznawcze, dzień otwarty dla mieszkańców Olsztyna, a także cosplay, karaoke i turnieje rycerskie. – Staramy się zadowolić gości szeroką ofertą. Spotkanie w Polsce to dla wielu jedyna okazja, by poznać nasz kraj i obyczaje.  – mówi Paweł Noga z Polskiego Stowarzyszenia Go.

Turnieje rozegrane na kongresie mają wielką wagę dla klasyfikacji i rankingów. Europejski Kongres Go został uznany jest za forum jednej z najbardziej reprezentatywnych dyskusji i rozgrywek. Nie bez racji będą gościć w Olsztynie dziennikarze i komentatorzy z calego świata.

Organizatorem 57. Europejskiego Kongresu Go jest Polskie Stowarzyszenie Go.

Informacje:

Kongres odbędzie się 27 lipca – 11 sierpnia 2013 r. w Olsztynie.

Uniwersytet Warmińsko Mazurski w Olsztynie – Wydział Humanistyczny

ul. Kurta Obitza 1, 10-725 Olsztyn

 

Patronaty:

Patronem Honorowym Europejskiego Kongresu Go jest Prezydent Miasta Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Patronaty medialne do tej pory objęli:

TVP Olsztyn, Gazeta Olsztyńska, Portal Warmii i Mazur, kurnik.pl

Sponsorzy:

Pandanet, World Pair Go Association, The KGS Go Server, Smak Sztuki.

 

Więcej o kongresie:


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

dziesięć − 7 =