Home / Zapowiedź / Gamedec: gra planszowa coraz bliżej

Gamedec: gra planszowa coraz bliżej

gamedecJuż w najbliższą sobotę, 29 czerwca 2013, fani futurystycznych gier planszowych będą mieli okazję zobaczyć prototyp długo oczekiwanej gry planszowej opartej na uniwersum Gamedec, o której pisaliśmy już wcześniej. Prezentacja gry i prototypu odbędzie się podczas XX Międzynarodowego Festiwalu Fantastyki w Nidzicy, a przeprowadzi ją autor cyklu o gierczanym detektywie – Marcin Przybyłek (pseudonim literacki Martin Ann).

Prezentacja rozpocznie się o godzinie 14:00. Wydawcą gry planszowej Gamedec jest CDP.pl, a jej premiera planowana jest na trzeci kwartał bieżącego roku.

Według wydawnictwa, Gamedec to pierwsza polska gra planszowa na prawdziwie światowym poziomie osadzona w futurystycznym postcyberpunkowym świecie, oferująca graczom nowy wymiar planszowej rozrywki.

Wizja przyszłości według Martina Ann idealnie współgra z dynamiczną i nowoczesną mechaniką rozgrywki. Twórcami gry są Jan Madejski i Marcin Przybyłek, za oprawę graficzną odpowiadają Łukasz „Ortheza” Matuszek i Tomasz Maroński.

Premiera gry planszowej Gamedec planowana jest na trzeci kwartał 2013.
Już wkrótce zostanie udostępniona oficjalna strona gry oraz możliwość składania zamówień przedpremierowych.

Tym, którzy nie mieli jeszcze styczności z uniwersum sagi Gamedec, polecamy ebooki dostępne na platformie cdp.pl.

Zapraszamy również na oficjalną stronę Marcina Przybyłka i uniwersum Gamedec oraz na oficjalną stronę XX Międzynarodowego Festiwalu Fantastyki w Nidzicy.


 

Facebook Comments

4 komentarze

 1. Avatar
  Witold Janik

  Fascynuje mnie zdanie “Gamedec to pierwsza polska gra planszowa na prawdziwie światowym poziomie osadzona w futurystycznym postcyberpunkowym świecie, oferująca graczom nowy wymiar planszowej rozrywki” a zwłaszcza pierwsza część tego zdania, czyli “Gamedec to pierwsza polska gra planszowa na prawdziwie światowym poziomie”…

  Rozumiem, że w Polsce produkuje się gry tylko na krajowym poziomie. Lub co najwyżej europejskim.
  Nawet jakby zawęzić tą informację do gier “osadzonych w futurystycznym postcyberpunkowym świecie” (druga część zdania) to i tak zostaje NHex.

  Kto publikuje takie kwiatki? Redakcja byłaby łaskawa czasami spojrzeć w to co publikuje, żeby przynajmniej oddzielić się czasami cudzysłowem od takiej bezczelnej, reklamowej bzdury na “prawdziwie światowym poziomie” bełkotu, pisząc słowo komentarza np. “jak podaje wydawnictwo…”.

  Proszę.

 2. Avatar

  Proszę.

 3. Avatar

  To cdprojekt – oni zawsze są pierwsi na światowym poziomie 😛

 4. Avatar
  Jan Madejski

  Witku, nie bierz do siebie tego sformułowania. Niewątpliwie jest wiele polskich gier na światowym poziomie, ale postcyberpunkowej nie kojarzę 😉 (NS Hex to postapo przecie)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

nineteen − twelve =