Home / News / Nowe wydawnictwo i nowe oczekiwania

Nowe wydawnictwo i nowe oczekiwania

Suburbia_FRONTNa planszówkowej mapie Polski pojawiło się nowe wydawnictwo. Nowe, ale jednak stare, gdyż to kolejna odsłona sklepu Planszoweczla.pl, którego pracownicy postanowili pójść krok dalej… Na razie jeden – nosi on tytuł Suburbia i ukaże się w III kwartale tego roku. “Doceniliśmy ten tytuł za prostotę zasad, fajny klimat budowania miasta, niepowtarzalność rozgrywki i masę frajdy jaką daje ta planszówka.” – mówią z entuzjazmem założyciele.

Suburbia to gra autorstwa amerykańskiego projektanta Teda Alspacha, który parał się dotychczas głównie tworzeniem dodatków do takich gier jak Age of Steam, czy FITS. Ekonomiczna gra dla 1-4 graczy, podczas której gracze rozbudowują początkowo małe miasteczko w wielką metropolię bazuje głównie na mechanice układania kafelków. Gracze będą zabiegać o coraz większy dochód oraz populację w swojej mieścinie. Całość powinna zamknąć się w przyzwoitych 90 minutach.

A co z dalszymi planami? Wydawnictwo zachęca: jeśli chcesz zobaczyć jakąś fajną grę po polsku, pisz na wydawnictwo@planszoweczka.pl!

Grę Suburbia można zamówić w preorderze na stronie wydawnictwa, a niebawem powinna się pojawić w sklepach z grami w całej Polsce.

plansza

plansza

tył pudełka

tył pudełka

 


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

14 − jeden =