Home / News / Plotki, plotki…

Plotki, plotki…

Top-SecretOd czasu cyklu “Przepowiednie na 2013 r.”, moja uwaga znacznie skupiła się na grze, o której krążyły jedynie plotki, że… będzie. Do tego wpisy w naszym serwisie z 2010 r.: „Gamedec”, czyli cyberpunkowa gra planszowa, oraz Gamedec Board Game – Odpowiedz, cz. 2 wywiadu pobudziły chęć uzyskania informacji.  Nic nie pomogły moje, wręcz błagalne maile, do autora świata, w którym ta gra ma się toczyć. Tak, tak, pewnie ma już dość tych moich pytań czy wydawca dał pozwolenie na uchylenie rąbka tajemnicy. Dziś mogę plotkę rozprzestrzenić, bo już kilka informacji pojawiło się w mediach.

Poprosiłam o kilka słów na temat gry pana Michała Gembickiego z wydawnictwa cdp.pl: “CDP podpisało z Panem Marcinem Przybyłkiem umowę na podstawie, której zostaniemy wydawcą i dystrybutorem neoplanszowej gry przygodowej Gamedec. Planujemy wydać grę jeszcze w tym roku – chcemy, żeby była to pierwsza tak wysoko jakościowo wydana gra planszowa w Polsce. Chcemy użyć przy tworzeniu gry trochę nowoczesnych technologii i połączyć – tradycyjną grę planszową oraz technologie internetowe. Oczywiście przy projekcie ściśle współpracujemy z autorem – Panem Przybyłkiem oraz autorem mechaniki gry – Panem Janem Madejskim.
Tyle mogę zdradzić dzisiaj, więcej informacji można się spodziewać po długim weekendzie majowym.”

A pod tym linkiem znajdziecie wywiad z Marcinem Przybyłkiem właśnie o nadchodzącej grze.

 

 


 

Facebook Comments

4 komentarze

  1. W takich przypadkach autor nic nie może powiedzieć, bo go zobowiązuje umowa tudzież dodatkowe umowy o zachowaniu poufności (często pod karą), wydawca nic nie chce powiedzieć, bo szykuje niespodziankę, a testerze nic nie mogą powiedzieć, bo obowiązują ich dżentelmeńskie zasady dyskrecji i umowy z autorem.

  2. Kiedyś grałem w prototyp tej gry i była bardzo ciekawa.
    Natomiast martwi mnie trochę ten fragment: “Chcemy użyć przy tworzeniu gry trochę nowoczesnych technologii i połączyć – tradycyjną grę planszową oraz technologie internetowe.”

  3. “Dżentelmeńskie zasady dyskrecji i umowy z autorem” nie pozwalają mi powiedzieć nic ponad to, że gra się zdecydowanie obroni na rynku 🙂 A czy przypadkiem na tegorocznym Polconie nie było nic na temat tych miszmaszy technologicznych? Za “moich czasów” tego w grze nie było.

  4. czyli, że co? Będzie “Achievement unlocked!” i automatyczna publikacja wyników z gry na FB? 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

4 × 4 =