Home / Zapowiedzi / Zapowiedź / Kuźnia Gier – plany wydawnicze

Kuźnia Gier – plany wydawnicze

kuznia_logoW najbliższy weekend swoją premierę będą miały dwa produkty Kuźni Gier ostatni dodatek do sezonu Szpiedzy i Dyplomaci w Veto, czyli Królobójstwo, oraz Slawia. Rzeczpospolita Przeklęta, czyli bardzo długo oczekiwany dodatek do Wolsunga RPG. Ostatnie tygodnie (a w zasadzie miesiące) mieliśmy bardzo zajęte pracą nad tymi tytułami – oraz kilkoma innymi, tak własnymi, jak również tymi produkowanymi w ramach Gier na Zamówienie.


I tak pakując wczoraj towary do wysyłki uświadomiliśmy sobie, że wciąż nie poinformowaliśmy was o naszych planach wydawniczych na rok 2013 (oczywiście poza Veto, które główny plan ma opublikowany aż do 2016 roku).
Czym prędzej naprawiamy ten błąd 🙂

Plan wydawniczy Kuźni Gier na rok 2013:

Styczeń (przełom roku) – do naszej oferty wrócił nasz bestseller – Alcatraz: The Scapegoat, tym razem w edycji polsko-hiszpańskiej (stworzonej wspólnie z Gen-X Games). Stało się to po wyczerpaniu drugiego nakładu edycji polsko-angielskiej, w tej chwili w sprzedaży na świecie są jeszcze 3 inne edycje gry: angielsko-francuska (Z-man Games i Filosofia Games), rosyjska (Mosigra) oraz niemiecko-włoska (Heidelberger i Cranio Creations).

Styczeń – ukazało się rozszerzone wznowienie systemiu inde RPG – The Shadow of the Yesterday, wzbogacone o 74 dodatkowe strony – materiał autorstwa Łukasza ‘Salantora’ Pilarskiego – Ruiny Valengardu.
Luty – premierę na polskim rynku miały produkty z serii Wolsung SSG – czyli figurkowego systemu potyczkowego w realiach Wolsunga, stworzonego przez Micro Art Studio na podstawie licencji od Kuźni Gier. Jesteśmy też jej wyłącznym krajowym dystrybutorem. Gracze w Wolsungu SSG wcielają się w liderów klubów i stowarzyszeń walczących o wpływy na ulicach miasta Lyonesse. Tytuł cechują proste i dynamiczne zasady, połączone z mechaniką umożliwiającą spektakularne akcje niezwykłych dam i dżentelmenów. Czytaj więcej: Zapraszamy na oficjalną stronę systemu www.wolsung-ssg.com.

Luty – firma Mobile Wings wydała naszą grę planszową Kingpin (autorzy: K. Hanusz, K. i R. Cywiccy) na urządzenia mobilne.

Marzec – już jutro premierę będzie miała Slawia: Rzeczpospolita Przeklęta, najdłużej oczekiwany dodatek do Wolsunga RPG, wydawałoby się, że obłożony Klątwą. Steampunkowa wizja Polski, kraju dotkniętego Klątwą, w którym nic nie wychodzi do końca tak jak powinno. Skądś to znamy? A 136-stronicowy podręcznik zawiera o wiele więcej!

Marzec – już w najbliższy weekend w całej Polsce odbędą się turnieje premierowe Królobójstwa, czyli ostatniego dodatku do Veto w sezonie Szpiedzy i Dyplomaci (wcześniej ukazały się: W niewoli oraz Spiskowcy).To prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników Szlacheckiej Gry Karcianej – nowe 180 wzorów kart (220, jeśli liczyć z kartami okazyjnymi…. Będzie się grało…). Mnóstwo informacji o Królobójstwie znaleźć można na oficjalnej stronie Veto.

A teraz czas na plany na przyszłość…

Kwiecień – Kuźnia Gier od dawna słynie z gier zabawnych i imprezowych. W kwietniu zaskoczymy was naszą najnowszą produkcją! Tej wiosny dzieciaki-zombie będą polować na móóózgi!!! Brainz to bardzo szybka gra imprezowa autorstwa Krzysztofa Budnego i Michała Paszkowskiego, dla 3 do 5 osób (z których jedna pełni funkcję rozdającego). Gracze muszą bardzo szybko reagować na coraz to nowe karty pojawiające się na stole i… polować na móóózgi! Oprawę graficzną gry zapewni Undeadgirl Studio. Gra zostanie wydana w tubie, takiej jak wydawane jest Top-A-Top. Zapraszamy do obejrzenia klimatycznego trailera gry:

W maju prawdopodobnie trochę odpoczniemy, choć ukażą się wtedy (a także w kwietniu) nowe projekty  Gier na Zamówienie (poinformujemy o nich w osobnym niusie).

Czerwiec – tym razem zaskoczymy was czymś zupełnie nowym. We współpracy z wydawnictwem Warbook, w oparciu o liczne książki o tematyce współczesnego pola walki (m.in. Marcina Gawędy, Vladimira Wolffa czy Marcina Ogdowskiego), opublikujemy pierwszą grę z serii Warcard, czyli Afganistan – grę karcianą. Będzie to gra dla dwóch graczy, z których jeden wcielać się będzie w rolę kierującego polskim oddziałem na misji w Afganistanie, zaś drugi będzie kierować działaniami talibów.
Na grę składać się będzie 110 kart oraz dodatkowe żetony. Autorami gry są Krzysztof Schechtel i Maciej Zasowski.
Jeszcze w tym roku pojawią się kolejne dwa oddziały, którymi będziecie mogli kierować. Więcej już wkrótce na www.warcard.pl.

Na przełomie II i III kwartału powinna się ukazać Wielka Księga Przygód, czyli kolejny dodatek do Wolsunga RPG, zawierający prawie wyłącznie przygody (plus sporo materiałów referencyjnych). Znajdziecie w nim m. in. dwie przygody, które były w finale konkursu Quentin.

Sierpień – premiera  nowego sezonu Veto zatytułowanego Czarty i Upiory. W sierpniu równoczesną premierę będą miały nowe zestawy startowe dla wszystkich 5 frakcji (Awanturnicy, Dworscy, Osmanowie, Radziwiłłowie i Wiśniowieccy) oraz pierwszy dodatek w ramach sezonu, czyli Cmentarzysko. Więcej informacji znajdziecie przez najbliższe miesiące na oficjalnej stronie Veto.

Październik – jak co roku, na targi w Essen przygotujemy dużą grę planszową. W tym roku zdecydowaliśmy się w końcu wydać od dawna planowaną Veto: the Boardgame. Gracze (od dwóch do pięciu) starać się będą obsadzić swojego kandydata na tronie Polski. Zwycięzca może być tylko jeden. Będzie to polityczna gra, pełna zwrotów akcji, z intrygującymi mechanizmami, całość podana w wyśmienitym sarmackim sosie. Autorami gry są: Krzysztof Schechtel, Michał Stachyra i Maciej Zasowski.

Październik – na Essen nie mogłoby też zabraknąć nowego dodatku do Alcatraz: The Scapegoat. Dodatek o roboczym tytule Szczur spowoduje wiele zmian w grze. Nie będzie ona się kończyła w tym miejscu, co do tej pory. Będziecie jeszcze musieli uciec z więzienia… (autorzy: K. Hanusz, K. i R. Cywiccy)

Październik – trzecią premierą essenową będzie Top-A-Top Kids, czyli nowa wersja Top-A-Top z nieco zmienionymi zasadami skierowana głównie do dzieci. Czyli mniej kontrowersyjnych zadań, więcej ruchowych, i znowu mnóstwo zabawy przy tej rozgrywkowej grze. Gra ukaże się tradycyjnie w tubie, zawierać będzie 60 żetonów, a jej autorem jest oczywiście Agnieszka Migdalska.

Październik – nasz absolutny bestseller, Alcatraz: The Scapegoat, doczeka się przeniesienia na urządzenia mobilne. Więcej już wkrótce na www.playalcatraz.pl

Listopad – ukaże się druga gra z serii Warcard – do dyspozycji graczy trafią dwa nowe oddziały. Więcej już wkrótce na www.warcard.pl.

A to nie wszystkie nasze plany. Będziemy je jeszcze uzupełniać … 🙂

plan_vetoTBGplan_afganistan

 

 

 

 

 

 

 

plan_brainzplan_topATopKids

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

19 − 13 =