Home / News / Planszówkowy Pyrkon 2013

Planszówkowy Pyrkon 2013

Pyrkon 2013Na poznańskiej imprezie gry planszowe zagarniają coraz większą przestrzeń i coraz więcej serc uczestników. Festiwal Fantastyki Pyrkon 2013 rusza już 22 marca, a wraz z nim wielki, całodobowy Games Room, koordynowany przez poznańskie środowisko graczy.

Wielu bywalców Pyrkonu zagląda do Games Roomu w przerwach między prelekcjami (i być może nie wiedzą, co tracą…). Są jednak i tacy, którzy na jeden marcowy weekend przybywają do stolicy Wielkopolski wyłącznie dla planszówek.

Dla wszystkich: graczy wytrawnych i graczy początkujących w tym roku przygotowano wielką przestrzeń pawilonu numer 7a Międzynarodowych Targów Poznańskich, na której znajdzie się miejsce i dla wypożyczalni wspieranej przez popularny sklep z grami, REBEL.pl, i dla wielkiej licytacji gier planszowych poznańskiego sklepu Cube, i premiery jubileuszowej edycji gry „Zombiaki”, która na Pyrkonie będzie świętować swoje dziesięciolecie. Dla najmłodszego pokolenia, które kiedyś pewnie zasili szeregi planszówkowych geeków, otwarty zostanie specjalny blok dziecięcy, gdzie rządzić będą nieśmiertelne „Pędzące żółwie” wydawnictwa Egmont w wersji XXL. Wśród innych atrakcji zaplanowano także kącik walk wielkich robotów Battletech i kosmicznych walk Full Thrust, prowadzony przez ekipę z Solaris7.pl, prezentację i warsztaty japońskiego mahjonga czy gry ekologiczne Stowarzyszenia Centrum Promocji Ekorozwoju. Na ponad 200 stołach Games Roomu będzie można wziąć udział w potyczkach turniejowych takich gier, jak: „Superfarmer”, „Hej! To moja ryba”, „Munchkin”, „Teomachia”, „Labyrinth: The Paths of Destany”, a także szeroko znanych gier imprezowych: „Palce w pralce”, „Packa na muchy”, „Uga Buga” oraz wielu innych. Do prezentacji swoich tytułów przygotowują się najwięksi polscy wydawcy gier: Rebel, Portal, Bard, G3, Granna, Cube Factory of Ideas, Let’s Play, Black Monk, Fabryka Gier Historycznych, Admondo. Na Pyrkonie pojawi się wideobloger Łukasz „Wookie” Woźniak, który będzie tłumaczyć zasady swojej ostatniej gry, „Mercuriusa”.

Pyrkonowy Games Room to zatem nie tylko przyjemny przerywnik między kolejnymi punktami bogatego programu festiwalu. To także świetna okazja do nadrobienia zaległości ze świata gier, których z roku na rok wychodzi w Polsce coraz więcej. To przestrzeń do spotkania z ich autorami i wydawcami oraz z ludźmi z prężnie rozwijającego się środowiska wielbicieli planszówek z poznańskiej Gramajdy i szczecińskiego Games Room Teamu.

Festiwal Fantastyki Pyrkon 2013

Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie, 22–24.03.2013
Games Room: pawilon 7a
więcej informacji na: http://www.pyrkon.pl/2013/


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

5 × 2 =