Home / News / Przepowiednie na rok 2013 cz. 20

Przepowiednie na rok 2013 cz. 20

przepowiedniaNa początku każdego nowego roku, różni wieszcze, wróżbici, astrologowie, korzystając ze swoich narzędzi, próbują nam przepowiedzieć nadchodzące wydarzenia. Choćby nie wiem jak byli dobrzy w swoim fachu, ja wolę spytać o 2013 r. wydawców. I tak, wystarczył jeden mail do pana Jarosława Basałygi z wydawnictwa Egmont, by uzyskać bardzo ciekawe przepowiednie.

 

2013 rok rozpoczął się dla nas bardzo dużą liczbą dodruków. Kilka zeszłorocznych nowości wyprzedało nam się w błyskawicznym tempie (m.in. Pan tu nie stał!, Łap zwierzaki!, Wilk, koza i kapusta), do tego dochodzą gry dodrukowywane regularnie co roku (m.in. Pędzące żółwie, Mali Powstańcy, Hobbit).

Ze względu na rewelacyjną sprzedaż gry Pan tu nie stał! postanowiłem przygotować dodatkową kartę specjalną, która dostępna będzie w jednym z numerów Świata Gier Planszowych. Działanie karty dopracowywane jest w tej chwili przez Reinera Knizię, któremu bardzo spodobał się pomysł stworzenia całkowicie nowej karty. Pomysł na jej działanie to efekt burzy mózgów, którą urządziliśmy sobie z Tomkiem Kołodziejczakiem, kolegą z Egmontu, który jest wielkim fanem gry The Great Wall of China / Pan tu nie stał!.

Od kwietnia ruszam natomiast z nowościami. Właśnie wtedy wydajemy pierwsze gry z nowej serii mającej wyróżniać się niską ceną (19,90 zł), dobrymi mechanicznie grami rodzinnymi, polskimi autorami oraz ładną szatą graficzną tworzoną przez Maćka Szymanowicza. Jako pierwsze w tej serii wydane zostaną trzy gry Filipa Miłuńskiego i jedna Łukasza Woźniaka. Każda z nich przeznaczona jest dla graczy w wieku 6+ i dostarcza naprawdę dużych emocji zarówno dzieciom jak i dorosłym graczom. Wszystkie te gry dokładnie przedstawię już niedługo, a w tej chwili mogę pokazać okładkę jednej z nich, „Pirackie skarby”, autorem której jest Łukasz Woźniak.

Na połowę roku zaplanowałem grę, która nie zmieściła mi się w zeszłorocznym planie wydawniczym czyli gra Wolfganga Kramera „Agenci” (tytuł oryginalny „Heilmich & Co.”). Obok znajduje się robocza wersja karty jednego z agentów występujących w grze.

W tym samym momencie wydamy dwie gry Reinera Knizi. Pierwsza z nich to „Formula Motor Racing” czyli ryk silników, płomienie buchające z rur i szaleńcza szybkość 😉 Gra posiadać będzie bardzo efektowną szatę graficzną, którą przygotuje Mariusz Gandzel. Z pewnością wielu graczy wie, że ilustracje Mariusza to gwarancja niesamowitego klimatu w grze.

Drugą grą Reinera Knizi będzie imprezówka „SWAT” czyli gra pełna paskudnych robali 😉 Niedługo zaprezentuję grafiki i polskie tytuły obu gier.

Wrzesień to kolejna porcja nowości: trzy kolejne pozycje z serii gier po 19,90 zł, świetna gra karciana którą przedstawię po targach w Norymberdze oraz hit zeszłego roku czyli „King of Tokyo”.

Do gry „King of Tokyo” przygotuję dodatkowe elementy znane z wydań zagranicznych: karty oraz naszego lokalnego potwora 🙂

Na chwilę obecną mogę również potwierdzić wydanie świetnej gry „Geistesblitz” z wydawnictwa Zoch oraz 1-osobowej łamigłówki „Solitaire Chess” z firmy ThinkFun. Dokładne terminy premier tych gier znane będą już niedługo.

Kilka innych gier znajduje się „w poczekalni” – na bieżąco będę o nich informować.

Solitaire Chess

Solitaire Chess

AGENCI - karta

AGENCI – karta

 

 

 

 

 

 

 

 

Geistesblitz

Geistesblitz

 

King of Tokyo

King of Tokyo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pirackie skarby

Pirackie skarby

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

czternaście − trzy =