Home / News / Przepowiednie na rok 2013 cz. 15

Przepowiednie na rok 2013 cz. 15

przepowiedniaRóżni wieszcze, wróżbici, astrologowie, korzystając ze swoich narzędzi, próbują nam przepowiedzieć wydarzenia na najbliższy rok. Jestem zdania, że gdybyśmy wszystko wiedzieli, życie nie byłoby ciekawe. Dlatego dziś tylko o najbliższej przyszłości opowiada Przemysław Kasztelaniec z wydawnictwa Bard Centrum Gier.

Jeżeli chodzi o nadchodzący 2013 rok, to otwarcie zapowiada się z naszego punktu widzenia nie tylko jako firmy, ale jako i graczy bardzo smakowicie 🙂 Przede wszystkim mówię tutaj o Terra Mystica, która absolutnie zdominowała nasze spotkania planszówkowe i jest grą naprawdę świetną. Zostanie wydana w wersji polsko-czeskiej (podobnie jak np. Carcassonne), więc nie ma tu mowy o żadnym oklejaniu pudełek. Zostanie zachowana oryginalna nazwa Terra Mystica, także nie ma obawy, że na pudełku zobaczymy wielki napis w języku czeskim. Kolejną grą, również wydaną w wersji polsko-czeskiej jest karcianka NOX, która również bardzo przypadła nam do gustu i nie mówię tu tylko o grywalności, ale też o zabawnych i bardzo sympatycznych ilustracjach. Obie gry powinny pojawić się na przełomie I i II kwartału 2013.

Przed nami również kolejne już, bo trzecie wydanie, Zimnej Wojny, której sprzedaż przeszła nasze najśmielsze oczekiwania i drugi nakład nie wytrzymał niestety świątecznego szaleństwa. Jakie czekają nas zmiany w stosunku do II edycji? Będą to z całą pewnością drobne różnice edytorskie, zostanie podniesiona jakość komponentów, ponadto zostaną wydane 2 karty dodatkowe “Stan Wojenny” oraz “Pakt Bagdadzki” które zostały przygotowane przez p. Oskara Pieciucha (zwycięzcę konkursu na nowe karty do Zimnej Wojny zorganizowanego na łamach czasopisma Świat Gier Planszowych), które również będzie można zdobyć jako dodatek do ŚGP.

Kolejna gra GMT, którą planujemy na ten rok to Dawn of Freedom (trwają jeszcze dyskusje na temat finalnego tytułu polskiej wersji gry), który powinien pojawić się w II kwartale tego roku. Jak każda gra GMT jest to dla nas prawdziwe wyzwanie, zarówno od strony redaktorskiej jak i technicznej. Grę oczywiście zdążyliśmy już przetestować i najważniejsze co mogę o niej powiedzieć to to, że bierze z Zimnej Wojny to co najlepsze i daje jeszcze więcej. Osobiście jako fan nie mogę doczekać się już premiery.

Są to oczywiście plany na najbliższe półrocze przy czym wiele może się jeszcze zmienić. W tym roku planujemy wydanie jeszcze wielu ciekawych tytułów, a niektóre z nich mogą zaskoczyć 🙂

Terra Mystica - okładkaZimnawojna III ed

 

 

 

 

 

 

 

Nox

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Facebook Comments

5 komentarzy

 1. Jak na tak angażującą i w sumie dość wymagającą grę, jak Zimna Wojna, trzy nawet dość niewielkie nakłady w tak krótkim czasie to bardzo dobry wynik! 🙂

  A czy Wydawnictwo chciałoby zdradzić, ile już się rozeszło egz. Zimnej Wojny?

  Poza tym, ukazał się po polsku duży Władca Pierścieni Reinera Knizia. Nie widziałem tego wydania w środku, a dostępne obrazki na sieci niewiele mówią. Jakiemu wydaniu zagranicznemu odpowiada ta edycja od strony graficznej?

 2. Skoro “Twilight Struggle” przetłumaczono na “Zimna Wojna” to aby trzymać się tej samej konwencji “Dawn of Freedom” powinno brzmieć “Ciepła Swoboda” (twilight jest antonimem słowa dawn jak zimna-ciepła, a swoboda zawiera się w wolności podobnie jak walka w wojnie).

 3. scheherazade

  Za 2 tygodnie będzie recenzja Władcy Pierścieni wydanego przez Bard.pl. Cierpliwości 😉

 4. @lacki2000: Ciepła swoboda jest mniej więcej tak dobre, jak ciepłe piwo 🙂 ale zakładam, że to żart.

  Myślę, że autorzy myśleli raczej o “Jutrzence wolności”, choć brzmi to niczym tytuł piosenki o Geniuszu Karpat.

  @scheherazade: Skąd mógłbym wiedzieć? 🙂 mam nadzieję, że będzie z fotografiami. Grę akurat znam, nie muszę czytać recenzji — jest świetna i należy do mojej ścisłej czołówki 😉

 5. @lacki2000 to już chyba lepiej w tytule słowo “odwilż” wpleść…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

10 + 17 =