Home / News / Instrukcja do gry “Sigismundus Augustus”

Instrukcja do gry “Sigismundus Augustus”

Wydawnictwo Fabryka Gier Historycznych udostępniło instrukcję do swojej najnowszej gry pt. “Sigismundus Augustus. Dei gratia rex Poloniae?”. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z zasadami gry i obejrzenia jak wygląda pudełko gry.

Akcja gry “Sigismundus Augustus” zaczyna się w 1548 r. od objęcia rządów przez Zygmunta Augusta. Kończy się zaś śmiercią monarchy w 1572 r. W tym czasie graczom przyjdzie decydować o najważniejszych sprawach państwowych dotyczących wewnętrznej sytuacji kraju oraz roli Polski na arenie międzynarodowej.

Gra oparta jest na dwóch głównych mechanikach (licytacja oraz worker placement), które znakomicie oddają klimat XVI wiecznej Polski. W trakcie swojej rundy gracze będą wysyłać klientów swojego rodu, aby wykonywali dla nich najróżniejsze sprawy: od prowadzenia zaciągu, poprzez pozyskiwanie ważnych osobistości i stronników, aż po zagraniczne misje dyplomatyczne. Mechanika licytacji zostanie natomiast wykorzystana podczas rozgrywania kolejnych sejmów, na które szlachta była zwoływana przez panującego władcę. Gracze, w trakcie trwania szlacheckich zjazdów, dzięki pozyskanemu poparciu posłów, senatorów oraz króla, będą walczyć o obsadzenie najważniejszych urzędów w państwie. Zadecydują również o uchwaleniu, lub nie, najistotniejszych dla ówczesnych dziejów RP ustaw. Nie będzie to jednak czysta gra, w której niejednokrotnie złoto odegra istotną rolę w pozyskaniu poparcia.

Instrukcja dostępna jest pod poniższym adresem.


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

dziewięć − 3 =