Home / News / CLASH: Jihad vs. McWorld

CLASH: Jihad vs. McWorld

CLASH: Jihad vs. McWorld to gra o wolności wyboru i jego konsekwencjach zobrazowana przykładem “arabskiej wiosny”. W którą stronę zwrócą się “zwykli muzułmanie”? Czy wybiorą kolorową komercję laickiego zachodu, czy tradycyjne wartości religijnego wschodu?

CLASH: Jihad vs McWorld to gra dla dwóch osób. Celem rozgrywki jest zdobycie przewagi na scenie rewolucyjnej „arabskiej wiosny”. Każdy gracz rozpoczyna rozgrywkę z 7 kafelkami,a w jej trakcie mogą użyć również 5 kafli neutralnych (losowanych z puli 17 przedstawiającymi najważniejszych aktorów wydarzeń „arabskiej wiosny”. W trakcie gry przeciwnicy naprzemiennie wykładają swoje kafle na planszy zawierającej 9 pól (3×3). Każdy wyłożony kafelek dysponuje inną mocą, pozwalającą obrócić, przemieścić a nawet zniszczyć inne znajdujące się już na planszy kafle. Gra zakończy się, gdy całą plansza zapełni się kaflami, a zwycięzcą zostanie ten gracz, w stronę którego zwróconych jest więcej kafli.

CLASH: Jihad vs. McWorld łączy fascynujący temat, ekskluzywne wykonanie i szybką, zaskakująco wciągającą rozgrywkę, tworząc nową jakość wśród gier logicznych.

Możesz dowiedzieć się więcej o grze i pobrać zasady gry na stronie www.diablospolacos.com lub odwiedzając nas na Facebook’u.

Premiera gry już 18 października 2012 r. na targach w Essen. Odwiedź nasze stoisko 429 w hali nr 6 i zagraj!

Zespół DiablosPolacos

 

 


 

Facebook Comments

10 komentarzy

 1. Marketingowy sukces na bazie politycznej prowokacji? No to gratuluję. Co następne? Gra o eksterminacji żydów, aborcji czy pedofilach?

 2. O łapaniu czarnych w siatkę albo przehandlowywaniu ich za paczkę fajek :p

 3. Prowokacja? Widzę, że tak jak niektórym się podobno wszystko z d..ą kojarzy tak tutaj komuś od razu temat szeroko pojętego islamu kojarzy się z prowokacją. Ja nie widzę nic prowokującego w tej tematyce.
  Faktem jest natomiast, że autorzy wybrali marketingowo nośną tematykę i dokleili ją całkowicie na siłę do zupełnie abstrakcyjnej mechaniki. Ubawiłem się strasznie jak szybko porzucają tą maskaradę i przechodzą do sedna: „Każdy gracz rozpoczyna rozgrywkę z 7 kafelkami,a w jej trakcie mogą użyć również 5 kafli neutralnych […]W trakcie gry przeciwnicy naprzemiennie wykładają swoje kafle na planszy zawierającej 9 pól (3×3)…”itd.

  P.s. Autorom proponuję popracować nad stroną internetową bo wygląda na projekt zaliczeniowy na informę w gimnazjum.

 4. @Pepe – Tak, stronka jest baaardzo stara. Ale zasady da się z niej ściągnąć:
  http://www.diablospolacos.com/media/Clash/CLASH_PL.pdf

  Ładniej jest z kolei na profilu FB:
  http://www.facebook.com/DiablosPolacos

  @elfkon – jest już gra o ucieczce z łagru… Są gry z ogromną ilością przemocy… Są gry o wojnie w Afganistanie. Czemu zatem nie miało by być gry logicznej o walce o wpływy, osadzonej fabularnie w aktualnym konflikcie o wpływy?

  @RasTa – Puertorico!

 5. A ja proszę żeby nic na stronie internetowej PGP nie zmieniać. Są na tym świecie konserwatyści, którzy lubią taki wygląd (ja na przykład). 🙂

 6. Mi strona też się podoba – ma informacje, a nie ma syfnego flasha, czyli 2 krytyczne kroki zalicza celująco 🙂

 7. Myślę, że nie należy przesadzać z krytyką tematu. Jest nawet taka książk pt. Dżihad kontra McŚwiat.

  Weźmy byle jaką grę fantasy — będzie dużo bardziej krwawa niż Clash.

 8. @efkon
  następna gra będzie o legalizacji

 9. Nastepna gra będzie o innym konflikcie, i to osadzonym w historii Polski. No i będzie w 100% naszego autorstwa. 🙂

  A CLASH jest już dostepny w przedsprzedaży.

 10. No dobra. Kupię sobie tą grę. I spalę, albo nie wiem, wysadzę w powietrze w jakimś publicznym miejscu XD Wcześniej oczywiście zagram ;P

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sześć + 6 =