Home / Essen 2012 / REBEL.pl – jesienne premiery

REBEL.pl – jesienne premiery

Wydawnictwo REBEL.pl tej jesieni zaplanowało 7 premier, w tym aż 4 to nowe gry polskich autorów. Część z nich trafiła już do sprzedaży, inne będą miały swój debiut w czasie targów SPIEL (Essen, Niemcy). Poniżej znajdziecie opis tych gier, po dodatkowe szczegóły (np. instrukcje do pobrania), zapraszamy na stronę wydawnictwa.

Jaskinia

Kolejna gra Adama Kałuży, nominowanego w 2012 r. do prestiżowej nagrody Spiel des Jahres za grę K2. Tak jak w K2, także tutaj niezbędne jest uważne planowanie, przewidywanie ruchów przeciwników i dostosowywanie swoich akcji do aktualnie panujących warunków.

Gra jest w tym tygodniu rozsyłana i powinna za kilka dni pojawić się w dobrych sklepach z grami planszowymi.

opis na stronie wydawnictwa | wpis na BGG

 

Amber

Gracze wcielają się w role baronów i ich celem jest zbudowanie szlaków handlowych, które połączą ich siedziby ze wsiami, gdzie wydobywany jest bursztyn, i zamkami innych baronów, gdzie się nim handluje. W tym celu gracze budują drogi przez dzikie tereny, które pozwolą ich kupcom docierać do źródeł pozyskiwania bursztynu.

Premiera: Essen 2012

opis na stronie wydawnictwa | wpis na BGG

 

Mercurius

W grze Mercurius gracze wcielają się w role bogatych mieszkańców Holandii XVII wieku. Inwestują swoje pieniądze w akcje różnych oddziałów Kompanii Wschodnioindyjskiej lub próbują ryzykownego handlu egzotycznymi dobrami, który jednak oferuje rówież znacząco większe zyski.

Premiera: Essen 2012

opis na stronie wydawnictwa | wpis na BGG

 

Slavika

W grze Slavika każdy z graczy dysponuje sześcioma bohaterami: dwoma wojownikami, druidem, zwiadowcą, łucznikiem i złodziejem. W trakcie gry gracze mają do wyboru pięć krain, do których po kolei wysyłają swoich bohaterów. W swojej turze każdy gracz, po wystawieniu dwóch bohaterów, wystawia do innej krainy monstra ze swojej talii potworów.

Gra miała swoją premierę w Polsce już kilka miesięcy temu, natomiast w czasie Essen 2012 odbędzie się premiera światowa.

opis na stronie wydawnictwa | wpis na BGG

 

Pory Roku (Seasons)

Gromadź energię, kompanów i magiczny ekwipunek, zbieraj kryształy, punkty prestiżu i zostań najsłynniejszym magiem królestwa! Na początku każdej rundy gracz rozpoczynający wykonuje rzut kośćmi przypisanymi do aktualnie panującej pory roku, a wyrzucone symbole wskazują graczom akcje, jakie mogą oni wykonać w rundzie.

Gra jest już dostępna od kilku tygodni, pojawiły się pierwsze recenzje (np. w Planszostacji)

opis na stronie wydawnictwa | wpis na BGG

 

Race for the Galaxy: Narodziny Imperiów

W Race for the Galaxy gracze budują kosmiczne cywilizacje za pomocą kart, które reprezentują światy oraz postęp technologiczny i społeczny. Każda runda składa się z przynajmniej jednej fazy spośród pięciu dostępnych. Gra sprawdza się świetnie zarówno w wariancie 2-osobowym jak i w składzie 3 lub 4 osób.

Gra jest w tym tygodniu rozsyłana i powinna za kilka dni pojawić się w dobrych sklepach z grami planszowymi.

opis na stronie wydawnictwa | wpis na BGG

 

Tzolkin: Kalendarz Majów

Tzolkin: Kalendarz Majów to całkowicie nowatorska mechanika gry wprowadzająca system dynamicznego rozmieszczania robotników. Gracze reprezentują różne osady Majów i umieszczają swoich robotników na gigantycznych, połączonych ze sobą kołach zębatych. Gdy koła rotują, przenoszą robotników w coraz to kolejne obszary aktywności.

Premiera światowa odbędzie się na Essen 2012, polska edycja ukaże się kilka tygodni później.

opis na stronie wydawnictwa | wpis na BGG


 

Facebook Comments

4 komentarze

  1. kalendarz Majów – must be 🙂
    fajnie jakby Essen + kilka tygodni później < Święta

  2. Ten Tzolkin jest intrygujący, ale zastanawiam się czy te całe koła zębate nie okażą się przerostem formy nad treścią.

  3. Raczej nie. Reguły są proste. Nakładasz robola na koło albo go zdejmujesz i zbierasz profity. Wypas formy połączony z elegancją zasad da złoty środek imho.

  4. No dobrze, a co z tym Memoirem?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

11 + piętnaście =