Home / Zapowiedzi / Zapowiedź / Hobbity.eu – jesienne nowości

Hobbity.eu – jesienne nowości

Jesień to czas, w którym człowiek często przytula się do kubka z gorącą herbatą (mniejsza o dodatki), ukrywa się pod zwałami grubych koców i nawet nie myśli o spacerze w zimnie i deszczu. Co robić w domu? Można na przykład zadzwonić do przyjaciół, zwołać rodzinę, a nawet sąsiadów i w coś zagrać. Dziś zaprezentuję Wam na taką okazję kilka nowości z wydawnictwa Hobbity.eu.

 

 

Karty na stół

Autorzy: Christian Lemay, Marie-Pierre Gagné
Liczba graczy: 3-7
Wiek: 14+
Czas gry: 20 min

Właśnie ukazała się polska edycja imprezowej gry Karty na stół. Jej twórców zainspirował serial: „Jak poznałem Twoją matkę” – How I met your Mother, w którym grupa dobrych przyjaciół mówi sobie wprost o swoich wadach i  zabawnych przyzwyczajeniach.
Wyciągnijcie Karty na stół, aby podroczyć się ze znajomymi w przyjaznej atmosferze! Ta imprezowa gra towarzyska z przymrużeniem oka pozwoli Wam lepiej się poznać lub dowiedzieć się co naprawdę o sobie myślicie. Sprawdź czy jesteś dobrym psychologiem i czy potrafisz trafnie określić charakter pozostałych graczy.

 

 

Dixit 3 – nowy dodatek do bestsellerowej gry Dixit

Autor: Jean-Louis Roubira
Liczba graczy: 3-6
Wiek: 8+
Czas gry: 30 min

Daj znów ponieść się wyobraźni i wyrusz na poszukiwanie nowych skojarzeń. Przy pomocy dodatkowych kart  Wasze rozgrywki w Dixit będą jeszcze ciekawsze.
Tytuł ten powraca teraz z zupełnie nowymi 84 kartami, które zapewnią jeszcze więcej zabawy. Do gry można wykorzystywać karty z podstawowej wersji gry lub z rozszerzenia. Oczywiście można także wymieszać ze sobą oba zestawy kart.  DIXIT to gra skojarzeń, której niezwykła oprawa graficzna, proste zasady oraz nieograniczona niczym wyobraźnia tworzą nowy wymiar rozrywki.

Premiera: ok. 25 września

 

Promptoyo – nie tylko na Helloween

Autor: Jean-Luc Renaud
Liczba graczy: 2-5
Wiek: 7+
Czas gry: 15 min

Jesteś małą żabką, która ucieka przed złą czarownicą. Spróbuj jak najszybciej dostrzec ją wśród innych. Bądź spostrzegawczy i szybki, aby nie skończyć jako jeden ze składników magicznego napoju czarownicy. To gra spostrzegawczości i refleksu, w której musisz pierwszy odnaleźć na karcie elementy, które zostały wyrzucone na 3 kostkach. Otwórz szeroko oczy i nie daj się złapać w pułapkę, gdyż wszystkie karty choć są do siebie bardzo podobne, jednak różnią się małymi szczegółami.

Premiera: ok. 15 października

 

Ami – rodzinna gra dla miłośników psów

Autor: Zbigniew Tokarski
Liczba graczy: 2-4
Wiek: 5+
Czas gry: 20 min

Zostań hodowcą psów! Do wyboru masz 12 ras o różnych wymaganiach. Dbaj o swoje zwierzęta, aby rozwijały się prawidłowo: karm, czesz, wyprowadzaj na spacer i zabieraj do weterynarza. Dzięki temu na pewno wyrosną na piękne psy, a przy odrobinie szczęścia wygrają wystawę psów rasowych.
Rasy dostępne w grze: jamnik, pudel, yorkshire terrier, beagle, seter irlandzki, labrador, owczarek szkocki, bokser, owczarek niemiecki, chart afgański, dog niemiecki, bernardyn.

Premiera: ok. 20 października

 

Merlin Zin Zin – kooperacyjna gra akcji

Autor: Annick Lobet
Liczba graczy: 2-6
Wiek: 7+
Czas gry: 15 min

Po tym jak czarodziej Merlin skradł magiczną księgę swemu ojcu, został porwany przez czarownicę Morfagę.  Jego przyjaciołom – Vivianie, Lancelotowi, Arturowi i Ginewrze – udało się go uwolnić,   mimo to wszyscy muszą dotrzeć jeszcze do legendarnego miasteczka Broceliande, by schronić się w nim przed monstrualnym kotem Morfagi, który ruszył za nimi w pościg.

Premiera: grudzień

 

 

 


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

dziewiętnaście − osiem =