Home / News / BARD.PL – zapowiedź na najbliższe miesiące

BARD.PL – zapowiedź na najbliższe miesiące

Już wrzesień. Rozpoczął się jesienno-zimowy wysyp gier. Dziś zaprezentuję Wam kilka nowości z wydawnictwa Bard.pl, z którymi warto się zapoznać. Są to gry rodzinne, imprezowe i dla zaawansowanych graczy. Sama czekam z niecierpliwością na jedną z nich, bo w końcu nadchodzą długie wieczory i trzeba je czymś ciekawym zapełnić.

BANG! 4ed.
Autor: Emiliano Sciarra
Liczba graczy: 4-7
Wiek graczy: 8+
Czas gry: 20-40 min

Bang! to dynamiczna gra karciana osadzona w realiach dzikiego zachodu. Każdy z graczy wciela się w jedną z 3 ról: stróża prawa, bandytę lub renegata, a celem jest wyeliminowanie przeciwników. Gra cechuje się bardzo dużą interakcją pomiędzy graczami, prostymi zasadami i szybką rozgrywką.

Gra już jest w sprzedaży

 

Łowcy smoków
Autor: Bruno Faidutti
Liczba graczy: 3-6
Wiek graczy: 8+
Czas gry: 45 min

To gra o przebiegłości i dyplomacji w świecie, gdzie za każdym rogiem spotykamy smoki.
Każdy z graczy prowadzi drużynę łowców smoków, która ma zdobyć mnóstwo magicznych przedmiotów i łupów. W grze zabija się smoki i trzeba się dzielić łupem, co wcale łatwe nie jest. Gra została wydana w ekskluzywnym metalowym opakowaniu.

Premiera 11.09.2012

 

 

Geniusz – Gra karciana
Autor: Reiner Knizia
Liczba graczy: 2-4
Wiek graczy: 8+
Czas gry: 20-30 min

Głównym celem rozgrywki jest dopasowanie symboli na kartach do tych, które leżą już na stole. Wygrywa osoba, która jako pierwsza zbierze przynajmniej siedem punktów w każdym z sześciu symboli. Gra łączy w sobie świetną zabawę, prawdziwą strategię oraz wartki przebieg rozgrywki. Ponadto jej rozmiar sprawia, że można ją zabrać ze sobą praktycznie wszędzie.

Premiera 15.09.2012

 

Carcassonne Big Box 4
Autor: Klaus – Jürgen Wrede
Liczba graczy: 2-6
Wiek graczy: 8+
Czas gry: 30-45 min

Carcassonne Big Box to podstawowa wersja gry i dziewięć rozszerzeń w jednym pudełku. W zestawie znajdują się dwa najpopularniejsze rozszerzenia: „Karczmy i katedry” oraz „Kupcy i budowniczowie”, a także siedem zupełnie nowych mini dodatków.

Premiera we wrześniu

 

 

Zimna Wojna 1945-1989
Autor: Ananda Gupta i Jason Matthews
Liczba graczy: 2
Wiek graczy: 14+
Czas gry: 120-180 min

Dodruk w nowej, odświeżonej wersji.

Wydanie planowane jest na początek października

 

 

 

Władca Pierścieni
Autor: Reiner Knizia
Liczba graczy: 2-5
Wiek graczy: 12+
Czas gry: 60 min

Jest to gra kooperacyjna i rodzinna, wydana po raz pierwszy w 2000 r., a oparta na twórczości J.R.R Tolkiena. Gracze wcielają się w Hobbity, których celem jest zniszczenie pierścienia. Więcej o grze można przeczytać z wpisu z 2010 r.

Wydanie planowane jest na listopad

 

 

Labirynt: Wojna z Terroryzmem, 2001 – ?
Autor: Volko Ruhnke
Liczba graczy: 1-2
Wiek graczy: 12+
Czas gry: 180 min

Gra prezentuje wydarzenia i problemy współczesnego świata, oraz sięga do niedalekiej przyszłości. W rozgrywce dwuosobowej, jeden z graczy wciela się w dżihadystę, który finansuje islamskich fundamentalistów. Drugi gracz w roli Stanów Zjednoczonych stara się neutralizować komórki terrorystyczne. W wersji jednoosobowej gracz stoi po stronie USA i walczy  z Al-Kaidą.

Wydanie planowane jest na listopad

 


 

Facebook Comments

3 komentarze

  1. Klasyczne pytanie – czy planowane są dodatki do WP?

  2. Tak jak patrzę to jest to chyba polskie wydanie SilverLinovej wersji Lotra – stare dodatki nie są “kompatybilne” z nowym wydaniem (przynajmniej jeżeli chodzi o komponenty) i na razie nie zostały chyba wznowione.

  3. Bloody Baron

    zimną wojnę w labiryncie łykam 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

4 × 3 =