Home / News / PIATNIK – nowości na najbliższy kwartał

PIATNIK – nowości na najbliższy kwartał

Jutro zaczyna się wrzesień, dość ważny miesiąc. Jest to początek jesienno-zimowego wysypu gier. Już dziś mogę zaprezentować Wam kilka nowości z wydawnictwa Piatnik, z którymi warto się zapoznać. Bo w końcu trzeba mądrze i ciekawie zapełnić czas naszych dzieci, a wieczory są coraz dłuższe.

 

TIK TAK BUM JUNIOR
Wybuchowa gra słowna dla 2–12 graczy od 5 lat

Kultowa, wielokrotnie nagradzana (Gra Roku w Wielkiej Brytanii i Danii) gra słowna Tik Tak Bum teraz w wersji dla młodszych graczy! Szybka, zabawna i edukacyjna. Świetnie ćwiczy kreatywność, spontaniczność i słownictwo u dzieci.
Gracz, który trzyma tykającą „bombę”, musi szybko wypowiedzieć słowo kojarzące się z rysunkiem na karcie (jeśli np. na karcie widnieje plaża, możliwe słowa to np. „piasek”, „leżak”, „wakacje”, „wiaderko”) i przekazać „bombę” kolejnemu graczowi. Czy ten zdąży zrobić to samo zanim „bomba wybuchnie”? Nikt nie wie, jak długo „bomba” będzie tykać: 10, 20, 30 sekund, a może całą minutę? Z każdą sekundą napięcie rośnie!

Premiera gry planowana jest na październik.

 

LILIPUT (Reiner Knizia)
Gra dla 2–4 graczy od 5 lat

Zabawna gra, której twórcą jest Reiner Knizia, ćwicząca pamięć i logikę. Guliwer, jako rozbitek wyrzucony na brzeg przez morze, budzi się w Krainie Liliputów. Mali mieszkańcy wyspy boją się go, bo dla nich Guliwer to prawdziwy olbrzym. Dlatego postanawiają go uwięzić. Każdy z graczy ma drużynę złożoną z czterech Liliputów (na spodzie większości Liliputów są liczby, na kilku natomiast liny, dzięki którym można przywiązać Guliwera). Wymieniając swoje Liliputy każdy stara się zebrać drużynę o jak najmniejszej sumie punktów.

Premiera gry planowana jest na koniec września.

 

BAOBAB
Pasjonująca gra zręcznościowa dla 2-4 graczy od 6 lat

Wszystkie zwierzęta chcą się wspiąć na wielki Baobab. Każde jest inne, więc robi to na swój sposób.  Małpy skaczą z gałęzi na gałąź, pszczoły mogą użądlić, a nietoperze trafiają do celu, mimo że nic nie widzą. Spróbuj ułożyć karty ze zwierzętami na Baobabie, tak by żadna nie spadła! Gra świetnie ćwiczy koncentrację, zręczność i cierpliwość.

Premiera gry planowana jest na październik.

 

REFLEXX
Błyskawiczna gra towarzyska dla 3-4 graczy od 5 lat

Która ręka to prawa, a która lewa? Na hasło „Prawa ręka, cytryna” należy błyskawicznie położyć prawą rękę na karcie w żółtym kolorze, bo przecież cytryna jest żółta! Proste? Sprawdźcie sami! Liczy się refleks i spostrzegawczość! Gra w zabawny sposób ćwiczy koordynację wzrokowo-manualną oraz koncentrację.

Premiera gry planowana jest na październik.

 

BLOCK 5
Gra dla 2-6 graczy 6 lat

Spróbuj ze swoich kart wybrać karty o sumie równej…5,8 a może 10! Pięć takich rzędów kart i blok gotowy! Kto decyduje jaką sumę układamy? Może to będziesz Ty! Czy zawsze najlepiej wyłożyć jak najwięcej kart? Trzeba się trochę nagłowić by pozbyć się kart szybciej niż inni!

Premiera gry planowana jest na październik.


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

4 × trzy =