Home / News / Teomachia

Teomachia

To początek końca. Zmierzch bogów właśnie się zaczął. Tylko wierni wyznawcy mogą uchronić swoich panów przed upadkiem. Wciel się w jedną ze starożytnych potęg i weź udział w boskiej wojnie.

Posyłaj do bitwy swoich czcicieli przeciwko hordom wyznawców przeciwnika. Zsyłaj na wroga trzęsienia ziemi i śmiercionośne pioruny, nie zapomnij jednak chronić swych wyznawców przed mocą nieprzyjaciela. Sięgnij po starożytne artefakty i wzywaj na pomoc największych herosów swojego ludu.

W czasach, które nadejdą musisz uczynić wszystko, aby przetrwać. Nadchodzi kres starej ery i początek nowej Teomachii, wojny bogów, w której zwyciężysz albo zostaniesz zapomniany na wieki.

Teomachia to gra karciana przeznaczona dla 2 osób, która ukaże się nakładem Fabryki Gier Historycznych. Każdy z graczy wciela się w jedno z bóstw pochodzących ze starożytnych mitologii. Każdy z bogów dysponuje zupełnie inną mocą wspieraną dodatkowo przez karty mitów. Główną siłą w grze stanowią nasi wyznawcy, których będziemy posyłać do kolejnych starć z wiernymi przeciwnika. Używając kart modlitw i rozbudowując swoją talię w trakcie gracze będę starali się pozbawić swojego przeciwnika jego wyznawców.

Planowana premiera: sierpień/wrzesień 2012 r.


 

Facebook Comments

13 komentarzy

 1. brzmi ciekawie, ale okładka brzydka

 2. Zgadza się. Tematyka może być ciekawa. Może i nawet będzie w niej sporo bonusu edukacyjnego.
  Okładka nie jest brzydka. Jest koszmarnie brzydka …

 3. Celem sprostowania – to nie jest okładka, a jedynie fragment pudełka. Co do tego czy brzydka czy nie – rzecz gustu. Ja jestem w wypadku tej gry bardzo zadowolony z pracy naszych grafików. Natomiast jeśli chodzi o misję edukacyjną w Teomachii będzie jej znacznie mniej niż w grze “W Zakładzie…” – chociaż niewątpliwie wiele osób dowie się kilku ciekawych rzeczy związanych z mitologiami. Do jakiś bardziej szczegółowych rozmów odsyłam do odpowiedniego wątku na forum.

 4. Przesadzacie. Fajna okładka 🙂

 5. Jeśli ktoś chce zobaczyć grafikę całego pudełka (chociaż może one jeszcze się nieznacznie zmienić) może znaleźć ją na stronie naszego wydawnictwa.

 6. Warto dodać, że wydawnictwo będzie pokazywało grę na najbliższej Avangardzie w Warszawie.

 7. Podgląd okładki był dość dziwnie wypuszczony, jak sądzę. To, co widać na stronie wydawnictwa wygląda o wiele lepiej 🙂

  Link dla marudnych: http://www.wydawnictwofgh.pl/teomachia.html

 8. Dokładnie, kwestia gustu bo według mnie jest jest ładna.

 9. Grafiki z kart całkiem, całkiem … Okładka pudełka mnie osobiście nie przekonuje, ale wiadomo, o gustach się nie dyskutuje.
  W każdym razie życzę powodzenia.
  Pozdrawiam

 10. Przydałoby się teraz zapoznać z zasadami, albo jakimś przykładem rozgrywki, obrazki bez napisów… niewiele to mówi… 🙂

 11. Od 22 lipca należy spodziewać się bardziej szczegółowych informacji dotyczących gry. Póki co mogę tylko odesłać na forum i tam udzielać odpowiedzi na Wasze pytania.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

15 + 9 =