Home / News / Sukces ma wielu ojców

Sukces ma wielu ojców

Kto nie zna tego powiedzenia 😉 Ja trochę przekornie, będę go bronił. Oczywiście te kilka słów poniżej dotyczą nominacji do SDJ. Nagrody, która dla mnie jest bardzo ważna, to taki planszówkowy Oscar. Można narzekać na nominacje, można na nagrodzone tytuły (tak samo jak przy Oscarach), ale… co tam i tak o tych grach (filmach) się mówi. Historii SDJ poświęciłem wiele długich dni. Teraz jest łatwiej, ale gdy ją opisywałem, większość tytułów musiałem załatwiać, robić samoróbki itd. Czy marzyłem o tym, że kiedyś wśród nominowanych będzie mój tytuł? Chyba się nad tym nie zastanawiałem, aż do ubiegłego roku.

 

Jak było z K2 nie będę opisywał, zrobiłem to już kilka razy również tutaj. Zacznę od momentu, gdy gra za sprawą wydawnictwa Heidelberger ukazała się w Niemczech. Wcześniej, pojawiły się u naszych zachodnich sąsiadów bardzo pozytywne recenzje K2. Szczerze mówiąc, wtedy pomyślałem, że jest szansa by gra została zauważona, a może nawet nominowana. Mam nadzieję, że nie wynikało to z pychy, ale ze świadomości, że to dobra gra i z faktu, że czytałem tak pozytywne recenzje. Myślałem nawet o tym, by sprawdzić czy moje marzenie się ziści, ale… zapomniałem o tym.

 

A dzisiaj rano jadąc autem odebrałem telefon. Zadzwonił Tycjan z gratulacjami. Za chwilę zadzwonił Maciej z rebela. Tu już zatrzymałem auto, musieliśmy dłużej pogadać 🙂 Potem miałem kolejne smsy, maile, za które wszystkim bardzo dziękuję. Odpisywałem z poślizgiem, bo byłem poza domem, a z telefonu to się źle odpisuje 😉 Dostałem nawet gratulacje od mojego idola – Wolfganga Kramera, on jest niesamowity!

 

Dla mnie to wielki sukces, ale nie tylko ja jestem jego ojcem. Grę wymyśliłem, ale gra to nie wszystko. Ważne jest wydanie – tu ukłon w stronę Jarka, który tak fajnie przedstawił moją wizję, ważny jest marketing – tu z kolei bardzo dobrze spisało się wydawnictwo rebel. Ważne są uwagi testujących, te konstruktywne i te mniej 😉 Dziękuję Wam wszystkim, którzy wierzyliście w moją grę i wam, którzy dalej nie wierzycie 😉 Na koniec zdradzę, że to nie koniec mojej przygody ze światem sportów ekstremalnych na planszy. Kolejny tytuł jest na ukończeniu, są duże szanse że ukaże się jeszcze w tym roku 😉


 

Facebook Comments

12 komentarzy

 1. Gratulacje! 😀

 2. Jeszcze nie miałem okazji tego napisać, więc piszę: gratulacje i powodzenia przy wyborze!

 3. Gratulacje ode mnie osobiście i całego teamu Alcatraz 🙂

 4. Gratuluję i trzymam kciuki 🙂

 5. Są wszelkie powody ku temu by wierzyć, że K2 może dostać SDJ! To bardzo dobra gra jest! 🙂

  Gratuluję, ale będę trzymał kciuki za pełną pulę! 🙂

 6. Trzymamy kciuki!
  A nową grę testujemy, testujemy i jest bardzo ciekawie. Nawet zasady powoli się stabilizują. Po ostatniej rozgrywce czułem się jak na załączonym zdjęciu 🙂

 7. Kapitalna sprawa, wielkie gratulacje folko! Gratulacje również dla REBEL-a za zainwestowanie w świetny pomysł.

  Mam nadzieję, że nominacja poskutkuje szybkim awansem K2 do pierwszej setki rankingu BGG. Obiecuję, że 9 lipca będę mocno trzymał kciuki. Jeszcze raz brawo!

 8. GRA-TU-LAC-JE 😀
  Nominacja w pełni zasłużona, trzymam kciuki!

 9. Witold Janik

  Aż się wzruszyłem 🙂

  Moje gratulacje!

 10. dominusmaris

  Gratuluje. Myślę, że są spore szanse na zwycięstwo. Niemcy wygrają Euro więc głupio im będzie nie dać Polakowi nagrody. Oczywiście gra sama w sobie na zwycięstwo zasługuje, ale poczucie winy u Niemców może się przydać. Zwłaszcza że to już jego ostatnie podrygi.

 11. Gratulacje:)
  K2 było jedną z pierwszych nowoczesnych planszówek w jaką grałem. Do dziś gości na stole, zwłaszcza jak przychodzą nowi gracze.
  Powodzenia!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

szesnaście − trzynaście =