Home / Edycja 2012 / Gra Roku 2012

Gra Roku 2012

W imieniu Organizatora oraz Kapituły pragnę poinformować o rozpoczęciu ósmej edycji konkursu na Grę Roku w Polsce.

Tak, jak w poprzednich latach chcemy, aby konkurs i przyznawane w nim wyróżnienia przyczyniły się do spopularyzowania w naszym kraju gier planszowych, towarzyskich oraz karcianych jako formy spędzania wolnego czasu. Pragniemy promować gry dla młodzieży i dorosłych poprzez wyróżnienie najlepszych produkcji.

Przyznanie nagrody ma także na celu promocję wybranego tytułu, jego wydawcy i autora. Wydawcy mogą posługiwać się prestiżowym tytułem “Gra Roku”, “Gra Roku – Nominacja” oraz “Gra Roku – Wyróżnienie Graczy” w stosunku do wyróżnionych w konkursie tytułów.

Klikając na podany link można zapoznać się z listą zakwalifikowanych gier.

Możliwość głosowania w otwartym plebiscycie zostanie uruchomiona w ciągu najbliższych dni, o czym także tutaj Was powiadomimy.


 

Facebook Comments

12 komentarzy

 1. Ja mam nadzieję, że tym razem Kapituła będzie pamiętała o słowach: “… przyczyniły się do spopularyzowania w naszym kraju gier planszowych …”. W poprzednich latach różnie to bywało.
  Pozdrawiam

 2. A ja mam nadzieję, że będzie wybierała bardzo dobre gry.

 3. Nadzieję powiadacie? Porozmawiamy o niej po ogłoszeniu wyników ;).

 4. Ja mam nadzieję, że ogłoszenie Gry Roku nie wywoła takiej spiny i przekrzykiwania się w wygłaszaniu doskonale wszystkim już znanych argumentów, jak do tej pory bywało 😉

 5. Kto w tym roku wchodzi w skład kapituły, bo nie mogę znaleźć nigdzie takiej informacji?

 6. @tokage
  Wszystkie informacje będą w najbliższych dniach. Gdy zaktualizujemy stronę Nagrody pojawi się ponowna informacja tutaj. Także o uruchomieniu głosowania.

 7. I co z Nową Erą? Myślałem że po dyskusji się załapie…

 8. Leszek, wydawnictwa mają tydzień na odwołania. Po tym czasie zapadną ostateczne decyzje 🙂

 9. schizofretka

  Będzie można głosować na kilka tytułów?

 10. @schizofretka – tak, jak zawsze. W głosowaniu publicznym możesz zagłosować na max. 3 tytuły.

 11. Jest gra, której bezskutecznie szuka po sklepach rzesza nieplanszówkowych Polaków, której kolejne edycje są wyprzedawane w parę dni, której egzemplarze na rynku wtórnym są sprzedawane z podwójnym przebiciem. Pierwsza gra od czasu Monopoly, która przebiła się do świadomości Polaków. Jeśli ta nagroda ma mieć sens, to to jest jedyny wybór.

  Kapituła musi zatem wybrać nie Grę Roku, bo ta już jest wybrana przez swój sukces, tylko czy to ta nagroda ma mieć jakieś znaczenie czy też być tylko zabawą w typowanie kumpli z forum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

osiemnaście + czternaście =