Home / News / Planszówki w Noc Muzeów

Planszówki w Noc Muzeów

Już za tydzień czyli z 19 na 20 maja w Warszawie odbędzie sie Noc Muzeów. Fani planszówek tym razem będą mieli do wyboru dwa miejsca, gdzie będzie można spędzić czas przy planszy. Obie imprezy trwają od 19 do 1 w nocy. Wstęp jest bezpłatny.

 

Noc Fantastyki

Będzie to ekspresowy i bardzo intensywny minikonwent. Gwoździem programu będzie panel dyskusyjny z udziałem 10 gości. Po debacie goszczący pisarze udadzą się na spotkania autorskie i będzie wówczas można polować na ich autografy lub zamienić kilka zdań. Poza tym organizujemy Games Room, Klub Japoński przedstawi tradycyjne japońskie gry planszowe i zręcznościowe, a na dziedzińcu przed biblioteką odbędzie się koncert Pawła Penksy. Do dyspozycji uczestników będą stoiska z książkami, podręcznikami RPG, planszówkami i akcesoriami do gier, ale też mini park naukowy zorganizowany przez Studenckie Koło Astronautyczne, na którym będzie można z bliska zapoznać się z projektem satelity, łazika księżycowego, a także z innymi projektami tego prężnego koła.

Miejsce: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy przy al. Solidarności 90

II Nocny Festiwal Planszowych Gier Historycznych

Jak zapewniają organizatorzy to jedyna w swoim rodzaju okazja, by w jedną noc przeżyć historię Polski, od wojny polsko-bolszewickiej po kolejki w czasach PRL! Coś dla siebie znajdą zarówno rodziny z dziećmi, początkujący gracze szukający sposobu na ciekawe spędzenie wieczoru, jak i weterani planszówkowego hobby. W wypożyczalni znajdą się nie tylko gry z pierwszych miejsc światowych rankingów, ale także tytuły mało znane. Oprócz złożonych gier strategicznych pokażemy tytuły, od których warto zacząć przygodę z grami planszowymi. Instruktorzy będą służyć pomocą w nauce gier a dla naszych gości przygotowaliśmy, także konkursy z nagrodami, turnieje, gry wielkoformatowe i kącik z planszówkami dla dzieci.

Miejsce: Przystanek Historia Centrum Edukacyjne IPN ul. Marszałkowska 21/25 w Warszawie


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

8 + 12 =