Home / News / Kamień Gromu – zawieszenie planów wydawniczych

Kamień Gromu – zawieszenie planów wydawniczych

Wydawnictwo REBEL.pl poinformowało na swojej stronie o zawieszeniu planów wydawania dodatków do Kamienia Gromu. Pełna informacja znajduje się poniżej:

Z przykrością informujemy, że zawieszamy plan wydawniczy dodatków do gry Kamień Gromu. Zapowiadany od czasu premiery gry podstawowej dodatek Gniew Żywiołów, niestety nie ukaże się w najbliższym czasie.

Powodów decyzji jest kilka – przede wszystkim niższe od oczekiwanych wyniki sprzedaży Kamienia Gromu, a także fakt wydania przez AEG zupełnie nowej, poprawionej gry podstawowej (Thunderstone Advance) – wobec czego wydawanie w tej chwili “starych” dodatków mija się z celem.

Kamień Gromu to w naszym odczuciu gra bardzo dobra oraz fajnie rozwijająca mechanizm budowania talii wzorowany na Dominionie. Niestety, w Polsce nie przyjęła się i dla nas, jako fanów Thunderstone’a, decyzja o zawieszeniu linii także nie była łatwa.

Dodatkowo, postanowiliśmy obniżyć sugerowaną cenę detaliczną gry z 119,95 na 99,95 – mamy nadzieję, że sprawi to, iż gra będzie bardziej dostępna dla nowych graczy – ta obniżka powinna być niebawem widoczna w sklepach, gdzie możecie kupić Kamień Gromu.

Wydawnictwo udostępniło także pliki z tłumaczeniem pierwszego dodatku – Gniew Żywiołów (Wrath of the Elements):

http://wydawnictwo.rebel.pl/x.php/6,322/Kamien-Gromu-zawieszenie-planow-wydawniczych.html


 

Facebook Comments

4 komentarze

  1. W wolnym tłumaczeniu: gra się słabo sprzedaje, obniżamy cenę podstawki by wyprzedać to co mamy na magazynie, nie opłaca się inwestować w dodatki 😉

  2. @veljarek: przecież dokładnie to napisali, tylko troszeczkę ładniej…

  3. dlatego nie inwestuje w polskie wydania zależne językowo i posiadające dodatki, lub mające plany ‘dodatkowe’ 🙂

    Żałuję szczerze że wszedłem w Dominion PL…

  4. A ja już widzę jak rozkręca się maszynka 7 cudów 🙁

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

cztery × jeden =