Home / News / MatHandel – mamy rekord, idziemy na kolejny! Pomóżcie!

MatHandel – mamy rekord, idziemy na kolejny! Pomóżcie!

Trochę po północy z niedzieli na poniedziałek zakończyło się dodawanie gier do wymiany podczas 11 edycji MatHandlu.  Pierwsza część tak lubianego przez wielu wydarzenia trwała 11 dni i okazała się rekordowa. A może być jeszcze lepiej. Trzymam za to kciuki, wszystko w naszych rękach!

Poprzedni, 10 MH zakończył się pod koniec września ub.r., ale w październiku nieoceniony Adam zorganizował nam szybką dogrywkę, którą oznaczył jako edycja 10.5. Jak widać przez te 2,5 miesiąca wszyscy bardzo stęsknili się za Mathandlem, bo gdy w końcu ruszył, dodawali gry bez opamiętania. W pierwszej edycji użytkownicy dodali niecałe 200 gier, w drugiej – już prawie 300. W kolejnych liczba ustatkowała się w okolica 500-600, by osiągnąć prawie 800 w ostatniej odsłonie oznaczonej numerem 10. Jedenasta edycja okazała się ze wszech miar rekordowa. Już w niedziele w połowie dnia na forum.gry- planszowe.pl rozkręcił się wątek poświęcony MH11, gdy liczba przekroczyła 800. To wtedy padła propozycja, by powalczyć o 900, co użytkownicy wzięli sobie do serca. Już po godzinie 20 zbliżyliśmy się do okrągłego rekordu. Ale wciąż było nam mało, a jak ktoś słusznie zauważył, 1000 wyglądałoby „dostojniej”. Koło godziny 23 było już wiadomo, że uda się uzbierać tysiąc. Miałem ambicje, by zacząć drugi i wstrzelić się na 1001. miejsce, ale ktoś mnie wyprzedził i spadłem na 1004. Ostatecznie Adam pozwolił dodawać gry spóźnialskim po północy, a całość zakończyła się rekordowym wynikiem 1076 gier na wymianę, które znalazły się na 44 stronach.

Aby ułatwić sobie przeglądanie wszystkich gier i ich wyszukiwanie przekopiowałem całą listę do Worda, ale okazało się, że zajmuje ona grubo ponad 20 stron, plik waży ponad 1 MB, zaś całość otwiera się tak wolno, że dla przyspieszenia tego procesu musiałem podzielić ją na kilka mniejszych części. Nie pozostaje nic innego jak tylko cieszyć się z takich problemów;) Teraz czas na kolejny rekord – liczby wymian. Nie wiem czy padnie, być może nie, bo lista rzeczywiście ma iście epickie i przytłaczające wymiary. Ale to już nie jest tak ważne. Liczy się, że w MH11 wzięło udział 178 użytkowników, którzy dzięki wolontariatowi  Adama (dziękujemy bardzo!) mają i będą mieli doskonałą zabawę. Zaraz zaczynam przygotowywać listę wymian, wiem, że trochę to potrwa, a robiona po „kawałku” zajmie mi więcej niż jeden dzień. Można je przesyłać do najbliższej niedzieli do końca dnia, mówiąc dokładnie do północy, ale lepiej nie zostawiać tego na ostatni moment przy tylu grach. Więc przeglądajcie, układajcie listy wymian i wysyłajcie, jeden rekord już mamy, czas na następny! I oczywiście udanych wymian wszystkim!


 

Facebook Comments

One comment

  1. To jest absolutnie wyśmienita inicjatywa! Szacun dla organizatorów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

pięć × pięć =