Home / News / Brzeski Festiwal Gier Planszowych

Brzeski Festiwal Gier Planszowych

Dawno, dawno temu świat znał tylko kilka gier planszowych… Na szczęście czasy się zmieniły – i teraz co roku powstaje kilkaset nowych planszówek skierowanych zarówno do dzieci jak i dorosłych. Przyjdź i odkryj na nowo magiczny świat gier planszowych! Przed Tobą całe morze zupełnie nowych wyzwań i emocji – a Ty stoisz właśnie na Brzegu…

Już po raz czwarty, w ostatni weekend ferii zimowych (28-29 stycznia) w Ratuszu odbędzie się Festiwal Gier Planszowych pod patronatem Burmistrza Miasta Brzegu.

Tradycyjnie podczas festiwalu odbędą się III Otwarte Mistrzostwa Polski w Pentago oraz III Otwarte Mistrzostwa Polski w Carrom (indyjski bilard), a w rozgrywkach wezmą udział nie tylko gracze z Polski ale także z Niemiec i Czech.

Dodatkową atrakcją w tym roku będzie możliwość obejrzenia w Galerii Sztuki Współczesnej BCK w Rauszu w Brzegu wystawy “Tytus – najsłynniejszy harcerz Rzeczypospolitej, czyli historia Tytusa, Romka i A’Tomka” z komiksu Henryka Jerzego Chmielewskiego. Ekspozycja stanowi część cyklu “Cztery pory roku z satyrą i komiksem” Wojtka Łowickiego. Oficjalny finisaż nastąpi w niedzielę podczas festiwalu, a w przeddzień ostatniego dnia wystawy przygotowaliśmy konkurs 10 pytań do Tytusa de Zoo.

W tym roku odwiedzający będą mieli okazję zagrać w tytuły już im znane, także poznać najnowsze gry, również zmierzyć się z innymi graczami w turniejach oraz zakupić nowe pozycje do domowych kolekcji.

Zapraszamy wszystkich chętnych do skorzystania z tej formy spędzenia czasu, gdyż planszówki to doskonały sposób na łączenie pokoleń i budowanie więzi między ludźmi.

Brzeski Festiwal Gier Planszowych


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

4 × dwa =