Home / News / Z planszówkami przez pokolenia

Z planszówkami przez pokolenia

Co tu dużo mówić, niech fakty mówią same za siebie, a ja tylko wspomnę wzniośle: gry planszowe przechodzą z pokolenia na pokolenie. Starałem się i staram rozpowszechniać nasze hobby, a teraz mój syn robi to samo. W miniony weekend postanowił wraz ze swoim przyjacielem zorganizować małe spotkanie z grami planszowymi dla dzieci i dorosłych – zobaczcie, jak mu się udało i przyczytajcie co sam o tym pisze.

 

Dnia 5.11 br. odbyło się spotkanie z planszówkami dla dzieci, zorganizowane w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 przy ulicy Na Błonie 15b w Krakowie. Przygotowując imprezę mieliśmy cichą nadzieję, że ktokolwiek zechce pojawić się za spotkaniu. Jednak rzeczywistość przerosła nasze wszelkie oczekiwania.

 

Pojawiło się około 20 dzieci wraz z rodzicami, którzy zafascynowani, razem z nimi zasiedli do gry. Przygotowane specjalnie dla najmłodszych proste gry, a dla rodziców bardziej złożone i wymagające, pozwoliły wszystkim czerpać wiele radości ze wspólnej zabawy.

Największym powodzeniem u dzieci cieszyły się “Pędzące żłówie”, “Polowanie na robale” oraz “Skubane Kurczaki” a starszym przypadły do gustu “Osadnicy z Catanu”, “Carcassonne” oraz “Sabotażysta”.

Możliwość zmierzenia swoich umiejętności przeciwko innym rówieśnikom sprawiła frajdę nie tylko dzieciom, ale, ku naszemu zdziwieniu, także dorosłym.

Wspólna gra i wspaniale spędzony czas szybko minął i trzeba było się rozstać, chociaż niektórym nie przyszło to łatwo. Zostali jednak zapewnieni, że to nie ostatnie takie spotkanie.

Nam jako organizatorom największą przyjemność sprawiły roześmiane twarze dzieci oraz zaangażowanie ze strony rodziców. Chociaż czas sobotniego popołudnia przeminął w mgnieniu oka, dał nam dużo satysfakcji z tak udanego początku naszej działalności. Mamy nadzieję, że nasz pomysł szerzenia gier planszowych wśród najmłodszych będzie udaną inwestycją w ich przyszłość.

Wszystkich chętnych na następne spotkanie, które odbędzie się w tym samym miejscu, zapraszamy już za miesiąc tj. 3 grudnia. Spotkanie będzie trwać od 10 do 16, a organizatorami są Krzysztof Ciombor i Jakub Róg.

 

 

  

Facebook Comments

4 komentarze

  1. Bardzo fajna inicjatywa, gratulacje 🙂

  2. To jest to! Gratulacje!

  3. Ta Pani na trzecim od góry po lewej zdjęciu wydaje się mówić:
    – Czyja kolej? Czyja kolej?
    No i niechybnie policzkuje dziecko. Biedna dziewczynka. No ale tak to jest gdy gra się z ambitnymi starszymi…

  4. Świetna inicjatywa! Pogratulować!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

cztery × 1 =