Home / News / Kingdom Builder – nowa gra Donalda X. Vaccarino

Kingdom Builder – nowa gra Donalda X. Vaccarino

Donald X. Vaccarino jest znany dzięki Dominionowi. To na razie jedyny tytuł, który wydał (i parę dodatków). Teraz dzięki Queen Games jeszcze w tym roku dostaniemy kolejną grę tego autora. W Kingdom Builder gracze będą rozwijać swoje państwa (budując sieć połączeń za pomocą osad) w celu zarobienia największej ilości złota do końca gry. Głównym źródłem złota będą karty budowniczych, które losujemy na początku gry (3 z 10 – co powinno zapewnić niezłą regrywalność). Plansza gry będzie składać się z heksów na których będzie jeden z 9 rodzajów terenu. W każdej rundzie gracze zagrywają trzy karty terenu i budują swoje osady na odpowiednich heksach.

Każda partia powinna wyglądać inaczej nie tylko za sprawą różnych celów, ale także lekko innej mapy – budowanej z 4 części (które wybieramy z 8 dostępnych), a także za sprawą 4 akcji specjalnych reprezentowanych na kafelkach losowanych z 8 dostępnych w grze. Można śmiało powiedzieć, że różnorodność to znak rozpoznawczy autora Dominiona.

 


 

Facebook Comments

10 komentarzy

 1. Witold Janik

  Nareszcie! Coś co mi kompletnie nic innego nie przypomina 😀
  No może jakby się bardzo mocno wysilić to może jakieś dalekie skojarzenia z “Przez Pustynię”…?

 2. Nie ma to jak “świeżość” tematu w planszówkach ;]
  Sama gra wygląda ciekawie, acz patrząc na wydawnictwo boję się, że cena i tym razem będzie zaporowa.

 3. Queen Games produkuje gry w Niemczech stąd zawsze wyższa cena ich produkcji – chociaż mam wrażenie że przesadzają z ceną (patrz: Lancaster które kosztuje ponad 200zł)

 4. No zobaczymy. W każdym wywiadzie z Vaccarino albo relacjach ludzi, którzy mieli z nim styczność, powtarza się historia mnóstwa gier, które wymyślił, ale nikt nie był nimi specjalnie zainteresowany (przed Dominionem). Wiadomo, że teraz mu jest łatwiej, bo twórcy bestsellera wydaje się później wszystko, nie ważne jakiej to jest jakości, prawdopodobnie i tak się świetnie sprzeda. Po tej grze dowiemy się czy jest w stanie nas czymś jeszcze zaskoczyć czy jest to mistrz jednego hitu (co zresztą nie jest niczym złym; zrobić jedną grę, która zdobędzie taki rozgłos – marzenie pewnie każdego projektanta).

 5. >Witold Janik

  Nic innego nie przypomina? Toż to Hacjenda na sterydach! 😀

 6. Witam!
  >Furan – moje pierwsze wrażenie było identyczne: Hacienda.
  Pozdrawiam

 7. Kolejna sztampowa euronuda. 🙂

 8. I oby więcej takich 😉

 9. Wygląda jakbym bardzo chciał w nią zagrać. Pytanie tylko czy będę mógł zabijać niewinną ludność współgraczy…

 10. Wygląda jak do bólu klasyczna, niemiecka eurogra. Pierwsze wrażenie – ziew.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

dziewięć − jeden =