Home / News / Use the Force FFG

Use the Force FFG

Fantasy Flight Games nie przestaje sie rozwijać. Jaka może być najcenniejsza licencja, którą może pozyskać firma obok “Władcy Pierścieni”? Odpowiedź nasuwa się sama: Gwiezdne Wojny. Tak jest! FFG uzyskało prawa do wydawania gier w świecie stworzonym przez Georga Lucasa. Jak możemy przeczytać na stronie wydawcy już trwają przygotowania do wydania dwóch gier:

X-Wing – przeniesie nas w sam środek walk X-Wing vs Tie Fighter. W grze znajdą się różne misje, pomalowane figurki, a wszystko to za niecałe 40$

Star Wars the Card Game – oczywiście nie mogło zabraknąć gry karcianej. Będzie to gra kooperacyjna w formacie LCG od 1 do 4 graczy – prawdopodobnie coś na kształt niedawno wydanej gry karcianej w Śródziemiu.

Galakto – teraz Twój ruch…. and may the Force be with you

[źródło: FFG]

 

Facebook Comments

18 komentarzy

 1. Gra karciana w uniwersum Gwiezdnych Wojen bez możliwości wystawienia po swojej stronie Stormtroopera czy Vadera? Wygląda jak możliwy strzał w stopę 😉

 2. Eee tam – to dopiero początek 🙂 Prawdopodobnie Lotr LCG dobrze im się sprzedaje więc robią coś podobnego.

  Ja bym z chęcią zobaczył grę a’la Dust Tactics osadzoną w czasie bitwy o Hoth 😀

  Ale na razie jestem nawet zainteresowany X Wingiem 🙂

 3. Szkoda, ze FFG dostało tylko licencje na gry karciane i figurkowe. Z chęcią zagrał bym w Star Warsową wersję BSG osadzoną na Star Destroyerze 😉 Z chęcią zagrał bym Vaderem, który jest Rebelianckim szpiegiem 😀

 4. To było do przewidzenia 🙂

  FFG zamienia się w licencyjno-korporacyjnego potwora, wchłaniającego kolejne uniwersa, a planszówki produkującego taśmowo.

  Do X-Winga oczywiście będą liczne dodatki, card game to wiadomo – LCG, albo przynajmniej deck building z dodatkami.

  Nie powiem, że się nie cieszę. Tylko czy FFG potrafi jeszcze robić dobre i świeże gry, czy tylko ładnie wyglądające zlepki znanych mechanik w nowych settingach?

 5. surmik – po wydaniu Warhammer Invasion przejrzeli na oczy i zobaczyli, gdzie są prawdziwe pieniądze. 🙂 Figurki pewnie wzięli w pakiecie, bo im dawali za darmo.

 6. FFG straciło (albo zrezygnowało) z licencji na Wings of War, Nexus zbankrutował i widzę, że X-Wing ma wypełnić tę lukę w portfolio FFG. Tylko tak z przytupem.

 7. Znaczy, że na zakup licencji na Harrego Pottera musimy jeszcze poczekać? Eh…

 8. schizofretka

  A transformers? Z morfującymi figurkami?

 9. Świetnie, że mają licencję, nie mogę się doczekać gier, ale chyba nie chce mi się grać w kooperacyjnego LCG. Tzn na pewno spróbuję, ale W:I o wiele dłużej u mnie przegrany był niż LotR LCG, dlatego że nie do końca czuję kooperacyjne LCG. Uwielbiam SW i chciałbym coś lepszego w tym temacie.

  No i chciałbym jakiejś gry planszowej w uniwersum Star Wars. Jakaś gra taktyczna Clone Wars, albo jakaś przygodówka/RPG jak Knight of the Old Republic, albo gra taktyczna, w której pojedynkują się Vader i Luke. Pomysłów jest mnóstwo, a każdy jeden lepszy od kooperacyjnego LCG

 10. Smutno mi 🙁

  Bedzie 10 gier i 200 dodatkow… masakra

 11. Ja jakoś się boję, że dostaniemy tylko wyciskacze kasy opakowane w ładne pudełka. Już sam X-Wing na takie coś właśnie wygląda.

 12. A ja, stary Troll Wam powiem, żę ostatnia dobra gra karciana w świecie Star Wars to było Star Wars CCG Deciphera z lat 90. 😉 tylko miała minus: Kupowało się ją wyłącznie na displey’e 🙂 Ale proponowany CCG zapowiada się mało porywająco, jak mix Władcy pierścieni i kilku innych gier Flightów. I projekty kart wstrętne. Może to jeszcze zmienią.

 13. Gier planszowych SW od FFG się na razie nie doczekamy bo chyba licencje na nie ma Hasbro.

 14. Gra kooperacyjna….nieeeee, dlaczego nie skorzystają z wspaniałego wzorca jakim była karcianka CCG Deciphera, brak możliwości grania Imperium, dla mnie to co najmniej spadek zainteresowania tą grą o połowę… ale i tak kupię 🙂

 15. tak – gry planszowe chyba na razie nie wchodzą w grę. Taki cytat z wątku z końca grudnia:

  “However, I am sure many will find it intriguing that the licence covers [b]card games, RPGs, and… miniatures[/b]. Now, the company concerned is not known for its miniatures lines…”

 16. “Tylko czy FFG potrafi jeszcze robić dobre i świeże gry, czy tylko ładnie wyglądające zlepki znanych mechanik w nowych settingach?”

  Jeśli coś jest dobre, to nie ma większej potrzeby tego zmieniać, zwłaszcza jeśli przynosi kasę 😉

  Choć prawdą jest, że stare pomysły w końcu się przejedzą, ale w najgorszym razie będziemy mieli “tylko” solidne gry oparte o w kółko te same pomysły. ale w nowych settingach 😉

 17. A ja się ciesze z obu tytułów. Tak się składa że wielkim fanem SW nie jestem ale grałem we wszystkie karcianki z nimi związane ( kto pamięta jesze taki dziwadła jak Young Jedi ?) i w planszówki też się zdarzyło czy też figurkówki. Wszystkie one miały swoje wady a największą było to że umierały często razem z firmami które je wydawały.
  Przy FFG raczej nam to nie grozi więc nic tylko się cieszyć.

 18. Ja się cieszę że wykupili tą licencję może w koncu zagram sobie w grę strategiczną z prawdziwego zdarzenia dziejącą się w tym universum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

cztery × pięć =