Home / News / Egmont poleca

Egmont poleca

Jarosław Basałyga z wydawnictwa Egmont jest osobą, która prawdopodobnie już dawno podziękowała przereklamowanemu spaniu lub innej formie odpoczynku i prawie całkowicie poświęciła się temu co my gracze lubimy najbardziej, czyli szukaniu i wydawaniu coraz to nowych tytułów gier. Jeżeli jeszcze można je zmienić graficznie lub dodać ciekawy element to Jarek od razu to wykorzystuje i wprowadza w życie 🙂 Dzisiaj kilka nowości jakich możemy po wakacjach wypatrywać na sklepowych pólkach lub stołach innych graczy.

Hobbit
Autor: Reiner Knizia
Ilustracje: John Howe
2-5 graczy, wiek 8+
Premiera: wrzesień/październik

Gra oparta na powieści Tolkiena. Gracze wcielają się w role krasnoludów towarzyszących hobbitowi Bilbo Bagginsowi w wędrówce pod Samotną Górę. Celem tej niezwykle ryzykownej wyprawy jest odzyskanie skarbu strzeżonego przez smoka Smauga. Kompania śmiałków spotka na swojej drodze śmiertelnych wrogów, takich jak gobliny, wargowie, trolle i wielkie pająki. Podczas wędrówki gracze muszą rozwijać umiejętności swoich postaci i zdobywać przydatny ekwipunek by móc pokonać swych przeciwników i odzyskać skarb.

Polska wersja gry posiadać będzie pomalowane figurki hobbita i smoka (obecne wydanie amerykańskie posiada figurki niepomalowane). Obok wyjątkowo  pomalowany samochód angielskiego wydawcy Hobbita 😉

Nogi Stonogi
Autor: Klaus Kreowski
Ilustracje: Maciej Szymanowicz
2-4 graczy, wiek 4+
Premiera: październik
Tytuł oryginalny: SchuhBidu

Rzucając kostkami gracze starają się zdobyć jak najwięcej butów dla swoich stonóg. Muszą podejmować decyzje ile butów i w jakich kolorach chcą zdobyć. Wygra gracz, którego stonoga posiadać będzie najwięcej butów. Gra posiada 2 warianty: z możliwością zabierania butów innym graczom oraz wariant zabraniający zdobywania ich w taki sposób. Dla młodych graczy będzie to okazja do ćwiczenia prostego liczenia i nauki kolorów.

Polly Pocket
Autor: Reiner Knizia
2-5 graczy, wiek 5+
Premiera: wrzesień
Tytuł oryginalny: Schatz der Drachen

Gra pamięciowa, której celem jest zdobycie jak najwięcej płytek przedstawiających różnorodne przedmioty. Niektóre przedmioty zdobyć jest stosunkowo łatwo, inne zdecydowanie trudniej. Zadanie utrudniają zwierzaki-dziwaki zmuszające graczy do podejmowania decyzji związanych z ryzykiem utraty zdobytych płytek. Akcja gry rozgrywa się w świecie Polly Pocket, znanej dzieciom z serii zabawek firmy Mattel.

Do gry dołączone są 3 gratisowe prezenty dla dzieci: figurka zwierzaka-dziwaka, gablotka do kolekcjonowania zwierzaków-dziwaków oraz plakat. Gra była nominowana do nagrody Kinderspiel des Jahres w 2004 r.

Już niebawem kolejna porcja nowości z Egmontu. Podobno jest na co czekać 😉


 

Facebook Comments

9 komentarzy

 1. “…co my gracze lubimy najbardziej, czyli szukaniu i wydawaniu coraz to nowych tytułów gier”

  Wszystko fajnie, ale w przypadku redakcji Games Fanatic powinno być chyba:

  “…co my gracze lubimy najbardziej, czyli szukaniu i uwalaniu coraz to nowych tytułów gier”

  Każda inna formuła jest ohydnym (a pfe, błe, fuj) nadużyciem.

  😉

 2. Naprawdę lubisz mieć uwalone gry? Ja tam nie wiem, o swoje pudełka dbam – teoretycznie w startych i zniszczonych jest klimat, ale żeby to specjalnie robić? Jakiś niedzisiejszy jestem…

 3. Nie lubię, dlatego będę je nieodmiennie oczyszczał z różnych brudów, które się do nich przykleiły.

 4. nie może ktoś blokować jego komentarzy? przecież to już trwa i trwa…

 5. Ad SchuhBidu aka Nogi Stonogi – na bgg są podani zupełnie inni autorzy. Czyżby zaszła jakaś pomyłka?

  Ad Schatz der Drachen aka Polly Pocket – to niesamowite jak Egmont potrafi zmienić temat, aby gra się lepiej sprzedawała.

 6. @janekbossko – trolle powinny obowiązkowo być banowane z szacunku do czytelników strony… banowane po IP najlepiej. No i nie należy pod żadnym pozorem odpowiadać na wypowiedzi trolla, nawet żartobliwie, jak to zrobił kwiatosz – takie zachowanie tylko karmi potworka.

 7. scheherazade

  Faktycznie autor gry Nogi Stonogi jest inny. A może to nazwisko to jakaś kolejna niespodzianka Egmontu – czyli ukłon w stronę dzieci i zostanie wydana jakaś gra Kreowskiego?

 8. :D:D Goddamn, teraz trochę odespałem i wiem o co chodzi, ale rano (po niespaniu już od dłuższego czasu) autentycznie pomyślałem “co za debil, żeby sobie pudełka brudzić”.

  Na forum Polygamii ktoś napisał skrypt do FF “wyjebUsera” żeby odfiltrowywał czyjeś komentarze, tutaj pewnie też się da coś takiego uczynić. Ja się na programowaniu nie znam, ale jak ktoś się zna i ma kilka minut wolnego to wieeele osób będzie mu wdzięcznych 🙂

 9. scheherazade

  Okazało się, że BGG nie jest wystarczającym źródłem wiedzy, jeśli chodzi o gry dla dzieci. Gry “Nogi stonogi” nie ma na BGG. Opis jest dostępny pod tym adresem: http://www.huchandfriends.de/page/de/Die-Spiele/Spiele-Detail.php?oid=799

  Dziękuję za maila z właściwym tropem 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

2 × jeden =