Home / Aktualności / Pantheon od Barda

Pantheon od Barda

PantheonW drugiej połowie sierpnia br. wydawnictwo Bard wprowadza do sprzedaży spolszczoną wersję najnowszej gry Hans im Gluck: Pantheon. Gra powstała w kooperacji wydawnictw Mindok oraz Bard. Autorem gry jest Michael Tummelhofer autor min. Stone Age, St. Petersburg. Gra będzie posiadała kolorową polska instrukcje oraz pudełko w języku czesko-polskim.

Pantheon to epicka gra planszowa dla 2-4 graczy opowiadająca o mitologii antycznych cywilizacji Bogowie, Boginie, Herosi. Któż z nas za młodu nie wczytywał się w epickie opowieści z mitologi starożytnego Egiptu, Grecji, Rzymu, Mezopotamii, Babilonu, Indii oraz z innych mitologi świata.

15W grze Pantheon gracze przypatrują się losom narodów i panteonu bóstw podczas trudnych czasów antycznych. Są świadkami narodzin i upadków wielkich cywilizacji jak Egipcjanie, Rzymianie, Germanie, Grecy, Persowie i wiele innych. Podczas gry (podobnie jak w historii) jedynymi zabytkami świata antycznego, które przetrwają upadek cywilizacji są budowle – reprezentowane przez kolumny oraz mitologia którą w grze reprezentują bogowie i półbogowie. Grę wygrywa ten z graczy który wybuduje największą ilość budowli oraz zyska przychylność największej ilości bóstw.

Plusy:

 • Bardzo ciekawa fabuła zaczerpnięta z mitologii krajów antycznych,
 • Proste zasady, które można przekazać w kilka minut,
 • Walory edukacyjne. Gracze uczą się historii, geografii oraz mitologii,
 • Bardzo staranne wykonanie oraz spora ilość komponentów,
 • Ciekawa mechanika która pozwala graczom uczestniczyć w narodzinach i upadkach wielkich cywilizacji.

 

Facebook Comments

4 komentarze

 1. Avatar

  A co to za język, ten czesko-polski? 🙂

 2. Avatar
  schizofretka

  Te sam, nie wiedziałeś? Do czasu bodajrze Bolewsława Chrobrego mówili jeszcze jak chrześcijanie, ale potem w swym heretyźmie na gwarę przeszli.

 3. Avatar
  schizofretka

  Przepraszam wszystkich za literówki w poprzednim poście. Chyba muszę wrócić do łóżka.

 4. Avatar

  “Bardzo ciekawa fabuła zaczerpnięta z mitologii krajów antycznych” LOL! znowu, ciekawe co na to Tom Vasel 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

five × 2 =