Home / Wydarzenia / Zapraszamy na Letni Festiwal Gier FAIR PLAY

Zapraszamy na Letni Festiwal Gier FAIR PLAY

„Życie towarzyskie jest kwieciem o niezliczonych odcieniach barw, odmian i gatunków. Każda sfera ludzi, każdy wiek ma swoje upodobania, idące w parze z właściwościami charakterów, jak i z duchem czasu.*”
Na dobre rozpoczęcie wakacji zapraszamy wszystkich na Letni Festiwal Gier FAIR PLAY, który odbędzie się w dniach 25-26 czerwca 2011r. w Nowym Sączu. Festiwal Gier FAIR PLAY to impreza mająca na celu propagowanie współczesnych gier towarzyskich jako doskonałego sposobu na spędzanie wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. To już czwarta edycja tego festiwalu, który wpisał się na stałe w kalendarz imprez w naszym mieście i gromadzi co roku kilkuset uczestników.

Fot. Sądeczanin - poprzednia edycja festiwalu

Tradycyjnie już honorowy patronat nad festiwalem objął Prezydent Miasta Nowego Sącza – Ryszard Nowak. Tegoroczny festiwal odbędzie się na terenie Centrum Handlowego Gołąbkowice, przy ul. Prażmowskiego 11.  Mamy nadzieję, że dogodna lokalizacja przy obwodnicy Nowego Sącza, obok głównych dróg przelotowych m.in. do Krakowa, Rzeszowa, Krynicy, Zakopanego  zapewni wszystkim łatwe i szybkie dotarcie na miejsce.

Każdy uczestnik festiwalu będzie miał szansę poznać zasady i zagrać we współczesne gry planszowe. Przewidujemy również sporo turniejów z atrakcyjnymi nagrodami, adresowanych zarówno do dzieci jaki i dorosłych. Wśród nich m.in. eliminacje do Mistrzostw Świata w ekonomiczną grę Agricola, turnieje gier familijnych i logicznych oraz pokazy gier strategicznych. Ponad 20-osobowa ekipa wolontariuszy będzie tłumaczyła zasady gier – dzieciom i dorosłym, aby każdy miał szansę wygrać nagrodę w zorganizowanych turniejach. Dla najmłodszych, jeden ze sponsorów festiwalu ufundował 50 darmowych wejściówek do sali zabaw, która mieści się na terenie centrum Gołąbkowice. Wstęp na festiwal FAIR PLAY jest wolny.

Na zakończenie, pozwolimy sobie wyrazić nadzieję, że praca nasza znajdzie poparcie tych wszystkich osób, którym rozwój życia towarzyskiego leży na sercu, jako raźny, wesoły i uśmiechnięty wróg nudy, jako najpożądańszy towarzysz i przyjaciel, jako nareszcie czynnik serdeczny i najpodatniejszy do obudzenia zamierającej łączności rodzinnej*

*cytaty (pisownia oryginalna) pochodzą z z książki pt. „Gry i zabawy towarzyskie” wydanej w 1900r. opracowanie: Mieczysław Rościszewski, wydawca: Księgarnia Teodora Paprockiego i S-ki

 


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

4 × 4 =