Home / News / Osadnicy z Catanu – w wersji błyskawicznej

Osadnicy z Catanu – w wersji błyskawicznej

W drugiej połowie tegorocznych wakacji wydawnictwo Galakta zaprezentuje polskie wydanie Osadników z Catanu – Szybkiej gry karcianej. Jest to tytuł przeznaczony dla 2-4 graczy autorstwa Klausa Teubera, który ponownie zabiera graczy na wyspę Catan, gdzie każdy z nich stara się udowodnić, że jest najlepszym z osadników. Dokładnie tak jak w planszowej odsłonie tytułu gracze zdobywają surowce i wymieniają je starając się zebrać elementy niezbędne do budowy dróg, osad, rekrutowania rycerzy i rozbudowy osad do miast.

Tym razem nie mamy jednak stałej planszy, a wszystko rozgrywa się przy pomocy kart. Co niezwykle ważne, w Szybkiej grze karcianej został zachowany klimat wersji planszowej – gracze nadal czują emocje związane z wymianami, rozbudową oraz wyścigiem o tytuł najlepszego osadnika.

Osadnicy z Catanu szybka gra karciana to doskonały tytuł zarówno dla miłośników klasycznej wersji Osadników z Catanu jak i dla osób, które wcześniej nie miały styczności z tą bestsellerową familijną grą planszową, a poszukują ciekawej gry karcianej do rozgrywek w rodzinnym gronie.

Osadnicy z Catanu – Szybka gra karciana trafi do sprzedaży w sierpniu tego roku.


 

Facebook Comments

12 komentarzy

 1. Trochę się to zaczyna robić nudnawe…

 2. Mając w pamięci wywiad z autorem ze ŚGP, podejrzewam, że Catan będzie męczony ad nauseam.

 3. Witold Janik

  Kolejna po “Filarach Ziemi” śliczna, karciana wersja, która ma niezbyt zachęcające do kupna opinie czy oceny :/

 4. A mi się podoba – wygląda interesująco 🙂

 5. Ale to nie jest Catan the Card Game (karty są prostokątne i z grafikami Menzela) – jaki jest oryginalny tytuł tej gry?

 6. Najpierw Karciani Osadnicy bez dodatków, które raczej się już nie pojawią, mając na uwadze wydanie The Rivals for Catan tj. ich ulepszonej wersji. Następnie karciane Filary Ziemi, którzy do czołówki raczej nie należą, a teraz to ;/ Nie rozumiem co kieruje Galaktą przy doborze wydawanych tytułów.

 7. Nie rozumiesz, czy nie chcesz tego zaakceptować? 😉

  Bo większość chyba bardzo dobrze rozumie, że Galakta nie może wydawać produktów (patrz dodatki), które im się nie zwrócą, bo za chwilę nie będzie NIC wydawala, bo zbankrutuje. Tylko, że jednocześnie mnóstwo ludzi nie chce tego zaakceptować, a potem pisze… nie rozumiem ;).

 8. Nie należę do tej rzeszy, która dzień w dzień narzeka na forum galakty o kolejne gry LCG itp.
  Być może rzutuję własny gust na resztę potencjalnych nabywców.
  I nie potrafię sobie wyobrazić, że są tacy którzy kupią kolejny raz Osadników i Filary Ziemi wciśnięte w inne pudełko. Być może faktycznie to najlepiej sprzedające się marki Galakty i warto w nie inwestować.

 9. Ja kupiłem wszystko co było po polsku do Osadników. Oprócz żeglarzy. I Rycerzy. I Osadników kościanych. I dodatków na 5-6 dla żeglarzy i rycerzy. Hmm, nie wiem czy coś jeszcze było, ale po zbadaniu tematu okazuje się że jednak do wszystkiego trochę mi brakuje – nawet pół dodatku na 5-6 osób, bo mi gdzieś zaginęły elementy…

 10. No to musisz popracować nad wyobraźnią ;).

  My tutaj sobie gadu gadu o gustach marketowo/Empikowo/Smykowych graczy, a tak naprawdę nie mamy o tym zielonego pojęcia. Galakta z tego żyje, tak więc pewnie troszkę lepiej się orientuje. Do tego dochodzą jakieś umowy licencyjne czy coś.

  Podejrzewam (strzelam), że ze wszystkich klientów tych lżejszych gier Galakty (Osadników itp.) może 2% czyta GF lub forum. Nasze opinie i wyobrażenie rynku raczej nie mają znaczenia. Ot takie bajeczki :).

 11. Ja również jestem zainteresowany. Szczególnie podoba mi się możliwość gry w 2-4 osób.
  I jeszcze dwie krótkie uwagi do tekstu:
  Czy zamiast “W drugiej połowie tegorocznych wakacji” nie prościej napisać “W sierpniu”?
  “Tym razem nie mamy jednak stałej planszy”. Planszowi Osadnicy też nie mają stałej planszy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

dziewiętnaście − 6 =