Home / News / GFoto – (prawie) bez komentarza

GFoto – (prawie) bez komentarza

 

Od jakiegoś czasu na największej stronie dla planszówkomaniaków czyli BoardGameGeek jest nowa-stara funkcja czyli blogi. Dopiero dzisiaj trafiłem na developerski blog Aldiego – jednego z założycieli BGG. Pisze on na nim o technikaliach związanych z BGG. Powyższy screen pochodzi właśnie z jednego z wpisów Aldiego . Widać na nim nowy, projektowany właśnie interfejs BGG. Główna strona BoardGameGeek nie jest bardzo przyjazna dla nowych użytkowników i jest wręcz przepakowana informacjami. Nowy, projektowany system ma pomóc w reorganizacji wyglądu BGG wg własnych upodobań. Jak zwykle nowa funkcja na pewno wzbudzi wiele kontrowersji, pojawią się głosy że nowe zmiany i funkcje są do kitu… i jak zwykle po 2 czy 3 tygodniach wszyscy nauczą się korzystać z nowych funkcji i nie będą potrafili bez nich żyć.

Ja w każdym bądź razie z niecierpliwością czekam na nowy interfejs, bo obecny do moich ulubionych na pewno nie należy


 

Facebook Comments

10 komentarzy

 1. W końcu! Obecna strona wygląda jak z lat 90.

 2. Zgadzam się 🙂 Dopiero od paru miesięcy gram w planszówki. Jak wszedłem na stronę BGG za pierwszym razem to nie wiedziałem gdzie czego szukać 😉

 3. To fakt, reorganizacja BGG byłaby nie od rzeczy – a głosy na nie pojawią się na bank, tak dla zasady 😉

 4. Nie 🙂
  Zresztą czy głosy są na “tak”, czy na “nie”, to nie ma to absolutnie żadnego znaczenia. BGG pozostaje największym źródłem informacji o grach planszowych, więc nawet, gdy interfejs będzie do niczego, nie zmieni to faktu, że i tak ludzie będą musieli z niego korzystać.
  Są tego plusy, są i minusy. Myślę, że w tym momencie BGG jest dla społeczności planszówkowej tym samym, czym jest Google dla całej społeczności internetowej.

 5. Jak to się mówi lepsze jest wrogiem dobrego. Po co zmieniać skoro teraz jest dobrze i przejrzyście? A po zmianach pewnie będzie gorzej.

 6. Bartek: to sarkazm a’propos głosów na ‘nie’ które się pojawią czy serio mówisz? BGG jest książkowym przykładem jak nie robić interfejsów.

 7. Mówię serio, ale też ja jestem konserwatystą, nie lubię zmian i jak po kilku latach od mojego korzystania z danej strony jej twórcy przychodzi do głowy pomysł ulepszenia (czyt.: wywrócenia wszystkiego do góry nogami) to nie widzę w tym nic fajnego. Mówię na podstawie wcześniejszych doświadczeń, nie wiem jak akurat to wyjdzie tutaj ale wolałbym nie ryzykować szczerze mówiąc.

 8. W skrócie: nie podobają mi się zmiany na zasadzie: dawno nic nie zmienialiśmy, pewnie już się użytkownikom opatrzył ten interfejs, trzeba by coś zmienić. Ja jestem na zupełnie drugim biegunie takiego myślenia.

 9. zmiany wprowadzane w tym momencie to nie jest jakieś widzimisie adminów. Po pierwsze była dość obszerna ankieta co by użytkownicy chcieli zmienić.

  Po drugie interfejs BGG jest przeładowany informacjami i przez to mocno odstraszający nowych użytkowników.

  Nie sądzę żeby zmieniło się dużo, ale z tego co czytałem łatwiej będzie dostować wygląd BGG pod siebie.

 10. Możliwe, że zmiana będzie największym plusem właśnie dla nowych użytkowników, bo strona pewnie stanie się bardziej przejrzysta i przystępniejsza.

  A co do możliwości dostosowania jej układu pod siebie, to będzie to, moim zdaniem, plus dla każdego. Lepiej, żeby taka opcja było i nie chcieć z niej korzystać, niż na odwrót 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

19 − 4 =