Home / News / Facebook, Twitter i Games Fanatic

Facebook, Twitter i Games Fanatic

Od jakiegoś czasu GF ma swój profil na Facebooku, gdzie publikowane są krótkie newsy, które niekoniecznie nadawały się na odrębne wpisy na GF. Oczywiście nie chcemy wprowadzać konieczności rejstrowania się na facebooku, żeby otrzymywać komplet danych – stąd tzw Piątki z Facebookiem, czyli podsumowanie tygodnia i spis wszystkich newsów, które wylądowały na tym portalu.

Otrzymaliśmy wiele głosów, że to jednak za mało i chcielibyście być informowani na bieżąco o tych mini nowinkach (jak np pojawienie się instrukcji do nowej, na pewno znakomitej i ociekającej klimatem, gry Stefana Felda). Jednak jak się okazało, nie było to takie proste.

Facebook bowiem dość dobrze strzeże swoich wpisów i “dobrać” się do newsów na profilu GF, bez sporej dawki kodowania, okazało się niemożliwe (sporo pluginów WordPress’a, na którym oparty jest nasz portal, nie nadąża za zmianami na FB i po prostu nie działa). Wyjściem okazało się użycie Twittera – FB ma wbudowaną możliwość publikowania newsów na Twitterze (dla tych, którzy nie wiedzą jest to serwis, na którym wzorował się nasz rodzimy Blip).

Dość tej technogadaniny – co oznacza to dla czytelników Games Fanatic? Po prawej stronie, jak pewnie co spostrzegawczy zauważyli, pojawił się widget Twitter’a. Tam wyświetlane będą najświeższe mini newsy (będą tam lądowały prosto z Facebook’a), a jednocześnie zniknął widget Blip’a. Nasze konto to @GamesFanaticPL. Oczywiście piątki z Facebookiem dalej będą się pojawiać na naszym portalu. Mamy nadzieję, że w ten sposób czytelnicy GF będąna bieżąco ze wszystkimi nowinkami, niezależnie gdzie zostaną one oryginalnie opublikowane.

Czekamy na Wasze dalsze sugestie i komentarze.


 

Facebook Comments

One comment

  1. dla mnie bomba:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sześć − 4 =