Home / Aktualności / Labyrinth: Tha Paths of Destiny – zapowiedź

Labyrinth: Tha Paths of Destiny – zapowiedź

labyrinth logoGra Labyrinth: The Paths of Destiny jest strategiczno-przygodową grą planszową. Podczas gry możemy wcielić się w wielkich, starożytnych budowniczych labiryntu.  W grze pojawiają się elementy taktyki jak i krótkotrwałe sojusze. Labirynt nie jest miejscem bezpiecznym, pełno w nim pułapek , a po korytarzach przechadza się prastary Strażnik.  Każdemu ze śmiałków los rzucił wyzwanie, ale tylko jeden z nich stanie się Wybrańcem i  otrzyma szansę na nowe życie.

Pomysłodawcą stworzenia gry jest Kamil Matuszak, który to za czasów dzieciństwa wymyślał różne gry oparte na przeróżnych historiach. Po upływie lat marzenia się ziściły i zaprosił do współpracy Mateusza Pronobis i Przemysława Solskiego.

labyrinth

Pudełko z grą

Przygotowania zaczęły się w grudniu 2009 roku,  tworzenie gry nie było łatwe, autorzy zaczynali od malowania farbkami i wycinania wzorów z kartonu.  Kamil jako pomysłodawca zajmuje się tworzeniem idei i ich ulepszaniem. Mateusz koordynuje wszystkie sprawy związane z marketingiem, a Przemek  grafiką. Nazwa „Labyrinth” była dla nich oczywista, później dodano angielski podtytuł.

Gra inspirowana jest  kulturą starożytną i kulturą bliskiego wschodu. Odnaleźć w niej możemy elementy takich gier jak  „The Prince of Persia”,  „Carcassonne” czy „Osadnicy z Catanu”. Postaciami są wyklęci ludzie, którzy przybyli do Królestwa pradawnego labiryntu. Ponieważ nie znali ani panującego prawa, ani zwyczajów wszyscy wpadli w kłopoty. Jeśli dobrze się im przyjrzeć to część rzeczy, które mają, przywieźli ze sobą, część zaś zdobyli na miejscu. Labirynt jest dla nich jedynym ratunkiem.

Gra przeznaczona jest dla  nowicjuszy jak i koneserów gier planszowych.. Autorzy pragną ją rozpowszechnić w całej Europie a nawet i na świecie. Kolejne gry już są w planach, powoli zaczynają się prace nad kolejnym projektem.

Ewelina Goczling

labyrinth2

Labyrinth: the Paths of Destiny

 

Strona gry: [link]

Informacje Podstawowe:

Liczba graczy: 2-6 osób

Czas gry: 20 min – 1,5 h (zależy od ilości graczy)

Wiek: od lat 12

Wydanie: polskie + angielskie

PREMIERA: 18 kwietnia 2011 r.

 


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

16 − eight =