Home / Aktualności / G3 – plany na rok 2011

G3 – plany na rok 2011

G3 logo

Wydawnictwo G3 ogłosiło swoje plany wydawnicze na ten rok. Można w nich znaleźć zarówno kontynuacje sprawdzonych hitów, jak i nowe na polskim rynku tytuły. Są tam atrakcje dla fanów Sabotażysty czy Czarnych Historii, a także inne tytuły autorów bardziej i mniej znanych. Szczegóły znajdziecie w rozwinięciu artykułu.

Marzec

Sabotażysta rozszerzenie (Saboteur 2)
Autor:  Frederic Moyersoen
Grafiki: Andrea Boekhoff
Liczba graczy: 2-12
Czas rozgrywki: 30 minut
Wiek graczy: 8+

Wyścig po złoto trwa nadal!

W tym rozszerzeniu na graczy czekają nowe role krasnoludów oraz nowe kary akcji i nowe karty tuneli. W grze nadal występują normalni kopacze, jednak są oni teraz podzieleni na dwie drużyny: zieloną oraz niebieską. Tak jak dotychczas kopacze chcą przebić tunel do skarbu. Jednak tym razem nie są w tym osamotnieni, zamiast tego muszą kooperować z innymi członkami drużyny jeżeli chcą osiągnąć zwycięstwo.

Inną nową intrygującą postacią jest SZEF. Wygrywa on zawsze gdy zielona lub niebieska drużyna odniesie sukces, jednak otrzymuje jedną bryłkę złota mniej od członków zwycięskiej ekipy. W grze można spotkać także SPEKULANTA, który, zgodnie ze swoją naturą, wygrywa nie tylko gdy kopacze (zieloni lub niebiescy) wygrają, ale także gdy wygrają sabotażyści. Jednak musi się zadowolić dwoma bryłkami złota mniej. Z drugiej strony mamy do czynienia z GEOLOGAMI których nie interesuje poszukiwanie skarbu. Interesują ich wartościowe kryształy znajdujące się w tunelach. Za każdy widoczny kryształ otrzymują oni 1 grudkę złota.

Rozgrywka z rozszerzeniem trwa trzy rundy (tak jak w podstawowej wersji gry), a na koniec wygrywa gracz, który zdobędzie najwięcej grudek złota

Uwaga! Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry!

Rekiny biznesu (Friesematenten)
Autor: Friedemann Friese
Grafika: Fréderic Bertrand
Liczba graczy: 2-4
Czas rozgrywki: 45 min.
Wiek graczy: 12+

Nie jesteśmy tu po to, żeby zjednywać sobie przyjaciół!

Pieniądze szczęścia nie dają. Ale mogą pomóc obronić się przed zawiścią i korupcją. Uczestnicząc w zażartych aukcjach gracze zdobywają najlepsze fabryki i najcenniejsze symbole statusu dla ich własnego imperium. Dlatego też czasem może opłacić się sięgnąć głębiej do kieszeni, zanim jakaś niespotykanie podła akcja któregoś z przeciwników przekreśli nasze wszystkie wysiłki.

Gra kończy się kiedy jeden z graczy zgromadzi w swoim imperium co najmniej 40 punktów zwycięstwa.

Linie lotnicze Europa (Airlines Europe)
Autor: Alan R. Moon
Grafika: Christian Fiore
Liczba graczy: 2-5
Czas rozgrywki: 75 min.
Wiek graczy: 10+

Rozpoczęła się era lotnictwa pasażerskiego!

Latanie jest szybkim, bezpiecznym oraz wygodnym sposobem podróżowania pomiędzy ważnymi europejskimi miastami. Odważni przedsiębiorcy zakładają pierwsze linie lotnicze i rywalizują o zdobycie kilku dostępnych licencji na użytkowanie europejskiej przestrzeni powietrznej. Szybko rosnący rynek i szansa na wysokie zyski przyciągają potężnych inwestorów. Szansę na zwycięstwo mają jednak tylko Ci, którzy zręcznie wykorzystują swoje wpływy i mądrze obracają pieniędzmi inwestując je w najbardziej dochodowe linie lotnicze.

Podczas podliczania punktów gracz mający najwięcej udziałów w każdej linii lotniczej otrzymuje punkty zgodnie z wartością linii lotniczej w danym momencie. Rozgrywka kończy się po trzecim podliczeniu punktów. Wygrywa gracz, który na koniec gry ma najwięcej punktów zwycięstwa.

Maj/Czerwiec

Czarne historie 3 (Black Stories 3)
Autor: Holger Bösch
Grafika: Bernhard Skopnik
Liczba graczy: 2+
Czas rozgrywki: 2-222 min.
Wiek graczy: 14+

Jak wiele napięcia i emocji jesteście w stanie jeszcze wytrzymać?
Wystawcie swoje nerwy na próbę, a dostaniecie gęsiej skórki i osiwiejecie ze strachu!

Znów stajecie przed 50. strasznymi opowieściami, od których włos się na głowie jeży, a krew mrozi się w żyłach. Wszystko przez to, że historie te są jeszcze czarniejsze, jeszcze straszniejsze, bardziej zakręcone i śmiertelne niż dotychczas.

Rozwiąż zagadki! Zrekonstruuj wydarzenia poszczególnych incydentów, kompletując je kawałek po kawałku poprzez zadawanie pytań, odgadywanie oraz składanie w całość dowodów – samodzielnie lub z przyjaciółmi. To zapewniająca dreszczyk emocji zabawa, bez której nie obędzie się żadne przyjęcie.

Sierpień/Wrzesień

Z drogi śledzie, pociąg jedzie! (Voll in Fahrt)
Autor: Bob Lindner
Grafika: Alexander Jung
Liczba graczy: 2-4
Czas rozgrywki: 45 min.
Wiek graczy: 6+

Wielki wyścig lokomotyw spalinowych!

Każdy gracz ma cztery lokomotywy. Trzy spośród nich musi doprowadzić do celu. Lokomotywy porusza się po torze wykonując rzut kośćmi. Jednak podczas tego ekscytującego wyścigu należy być ostrożnym: zwrotnice ciągle są przestawiane i mogą doprowadzić do wykolejenia lokomotyw lub zaprowadzą je na ślepy tor. Jeżeli jednak tor jest wolny, do celu można dotrzeć bardzo szybko. Wygrywa gracz, który jako pierwszy doprowadzi do celu trzy ze swoich lokomotyw.

Czarne historie 4 (Black Stories 4)
Autor: Holger Bösch
Grafika: Bernhard Skopnik
Liczba graczy: 2+
Czas rozgrywki: 2-222 min.
Wiek graczy: 14+

Gęsia skórka gwarantowana!

50 opowieści. Całkowicie nowych i ekscytująco śmiertelnych. Tak czarnych, mrocznych i pokręconych jak ich poprzednicy.

Sprawdzone i zaakceptowane przez drużynę znawców czarnych historii.

Teraz kolej na Was! Czy uda się Wam rozwiązać zagadki i zrekonstruować wydarzenia krok po kroku? To mrożąca krew w żyłach zabawa, bez której nie obędzie się żadne przyjęcie.


 

Facebook Comments

8 komentarzy

 1. Avatar

  Friese ma ten ten?

 2. Avatar

  Linie lotnicze Europa – to mi wygląda na poważną grę. Rekinów też chętnie spróbuję.

 3. Avatar

  Airlines Europe to nowa wersja (lekko zmieniona) Union Pacific wydanej jakiś czas temu (która była nową wersję gry Airlines)

 4. Avatar

  “Sabotarzysta” F. Moyersoena sprzedał się już w 350.000 egzemplaży. Najwięcej we Francji (90 tys), potem w Niemczech (83 tys.) i Holandii (38 tys). Ciekawe ile w Polsce?

 5. Avatar

  „Sabotarzysta” chyba się w ogóle nie sprzedawał. Może “Sabotażysta” 🙂

 6. Avatar

  Punkt dla Marchewki. Wstyd dla mnie.

 7. Avatar

  Podwójny wstyd. Drugi za egzemplarze.

 8. Avatar

  Litości. Jak tak dalej pójdzie, to w guglu na hasło “wstyd” będą wyskakiwać plany wydawnicze G3 :).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

16 + 18 =