Home / Aktualności / Biblioteka w Opolu wypożycza planszówki

Biblioteka w Opolu wypożycza planszówki

Miejskiej Bibliotece Publicznej w OpoluMiejska Biblioteka Publiczna w Opolu będzie drugą, po Lęborku, biblioteką, w której będzie można wypożyczyć oprócz książek również gry planszowe. Obecna oferta liczy sobie około 50 tytułów gier, które w przeważającej części można już zaliczyć  do “nowoczesnych gier planszowych”, chociaż dla miłośników  tradycyjnego Chińczyka i Monopolu też coś się znajdzie.

Pierwsza partia gier (oferta ma się systematycznie powiększać) skierowana jest głównie do dzieci i młodzieży. Znalazły się w niej takie tytuły jak Owczy Pęd, Pędzące Żółwie, Re Re Kum Kum, gry logiczne, ale również Age of Empires III, Mali Powstańcy, Poszukiwacze Skarbów, Wielki Wyścig, czy Na Grunwald.

Już niedługo, w ramach promowania gier planszowych również wśród starszej młodzieży i dorosłych, planowane jest zorganizowanie na terenie biblioteki „planszowych dni otwartych”, na których każdy będzie mógł  poznać nowe lub zagrać w swoje ulubione tytuły gier.

Na stronie Radia Plus można posłuchać na ten temat wywiadu z Mariolą Urbaniak, kierownikiem filii nr 4.


 

Facebook Comments

3 komentarze

 1. Avatar
  scheherazade

  A jak funkcjonuje sam system wypozyczania gier? Wplaca sie jakas kaucje? bo przeciez latwo jest zniszczyc lub cos pogubic, szczegolnie jak cos jest pozyczone z instytucji panstwowej ;/ (wystarczy popatrzec co ludzie robia z ksiazkami)

 2. Avatar

  Z tego co wiem to na początku chciano wypożyczać za darmo, ale jak to będzie pokaże czas/życie 🙂

 3. Avatar
  Marcin Senior Ropka

  Bardzo fajna inicjatywa, myślę, że jeśli każdy z nas – ludzi lubiących planszówki – miałby szczególe względy w zarządzie miejskich bibliotek, to mógłby powalczyć o wdrożenie podobnej inicjatywy w swoim mieście.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

one × four =