Home / News / Thunderstone: Dragonspire – nowe wyzwania

Thunderstone: Dragonspire – nowe wyzwania

Dzisiaj nie tylko dobre wiadomości dla miłośników Świata Dysku, ale również dla tych, którzy polubili karciany świat Thunderstona.  Wydawnictwo AEG zapowiedziało wydanie w lutym br. samodzielnego dodatku do tej gry, a mianowicie  Thunderstone: DragonspireFabularnie będzie to nawiązanie do poprzedniego dodatku – po otwarciu Doomgate po świecie szaleje zło i zniszczenie. Jedynym ratunkiem jest… oczywiście Thunderston, ukryty głęboko w podziemiach Dragonspire.

Kartami z dodatku będzie można grać tworząc z nich samodzielny zestaw, ale również będzie można je wymieszać z kartami z wcześniejszych gier. Do dyspozycji dostaniemy 500 kart, w tym całkowicie nowe karty bohaterów (11 rodzajów) oraz wsi (czarów, mieszkańców, broni  – 18 rodzajów) . To wszystko będzie nam potrzebne w walce z 8 rodzajami nowych sług ciemności: krwiożerczymi nieumarłymi, żywiołkami, groźnymi smokami i potężnymi gigantami.

Dodatek wprowadzi też nowe ustawienie lochów (plansza), zmiany w zasadach prowadzenia rozgrywki oraz da graczom do dyspozycji plastikowe znaczniki doświadczenia.

Polscy miłośnicy tej gry będą musieli niestety chyba zaopatrzyć się w wersję angielska bo na wydanie rodzime przyjdzie im długo poczekać, patrząc po dacie wydania polskiej wersji podstawki.

Thunderstona zaczął już chyba podążać drogą Dominiona jeżeli chodzi o dodatki i ich zawartość 😉


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

14 − osiem =