Home / News / Dracula – Hrabia powraca

Dracula – Hrabia powraca

Jeżeli niestraszny Ci widok krwi, smak czosnku i bliskość martwych, wytwornie ubranych postać z mocno widocznym uzębieniem, a osikowe kołki masz zawsze pod ręką to najwyższy czas zainteresować się najnowszą propozycją Galakty, którą jest gra Dracula.

Gra będzie do kupienia od 24 stycznia br. (obecnie trwa przedsprzedaż). Natomiast teraz można już przeczytać artykuł opisujący ogólne zasady gry.Dracula to nowe wydanie klasycznej gry planszowej Games Workshop, osadzonej w 1898 roku, osiem lat po wydarzeniach opisanych  w książce Brama Stokera „Dracula”. Jeden z graczy wciela się w rolę Draculi i porusza się po planszy w sekrecie,  zaś inni gracze zostają Łowcami, którzy próbują raz na zawsze położyć kres rządom ciemności! Rozgrywka trwa od dwóch do trzech godzin.


 

Facebook Comments

3 komentarze

  1. Super! Nareszcie najlepsza gra kooperacyjno-przygodowa – po polsku. Możliwość zagrania dotychczas była dość hermetyczna, bo wymagała dobrej znajomości angielskiego (nie można było w czasie gry głośno tłumaczyć kolegom z teamu tekstów na kartach coby Dracula nie słyszał i nie przewidywał ruchów)a teraz wreszcie szerokie grona graczy ruszą w pościg za Draculą. Gra świetnie sprawdza się zarówno w wariancie 2 osobowym jak i większym, przy czym w 5 osób faktycznie wszyscy muszą dobrze znać reguły żeby każdy z graczy sprawnie przeprowadzał swoje ruchy by inni nie czekali za długo.
    Gorąco polecam, dla mnie gra z gatunku must have – na BGG oceniam na 10.

  2. Czuję się skonfudowany … przecież to jest Fury of Dracula sprzed kilku lat, prawda?

  3. ArSaghar – tak, ale teraz będzie w pełni polskie wydanie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

19 − jeden =